TATO, dlaczego, jak i po co?


Książki dla dzieci Wydawnictwa Multico już nie raz gościły na naszym blogu i z pewnością jeszcze nie raz zagoszczą. Uwielbiamy je bo każda z książek jest inna, każda niezwykle ciekawa i każda godna uwagi. Bohaterami książek, do których przywykliśmy są zwierzęta, drzewa a nawet skały i minerały. Dzisiejszy bohater to zupełnie ktoś inny... tata dwójki ciekawskich dzieci, którzy zadają kosmicznie trudne pytania.


Dlaczego kiedy mówimy, to nie możemy oddychać? Jak tworzy się kurz? Po co nam gęsia skórka? Skąd się bierze kożuch na mleku? No właśnie dlaczego? Jak? Po co? Słyszałaś już podobne pytania u swoich dzieci? Nie wiesz jak na nie odpowiedzieć bądź zbywasz dziecko rzuconym mimowolnie jakimś ogólnikiem? Z tą książką już nie będziesz musiała! Blisko 80 pytań i tyle samo odpowiedzi, które zostały napisane prostym, dowcipnym i trafiającym do młodych odbiorców językiem. Dziecięcą ciekawość wzbudzają również ilustracje dołączone do każdego wyjaśnianego zagadnienia. Ilustracje są zabawne i pomagają dzieciakom jeszcze lepiej zrozumieć zawiłości danego tematu.

Moja 7latka jest zachwycona książką. Jako, że już sama doskonale radzi sobie z czytaniem, czyta ją w każdej wolnej chwili. Śmiechom nie ma końca, zwłaszcza gdy później własnymi słowami stara się odpowiedzieć na pytanie młodszej siostrze :) Zdecydowanie jest to książka, którą można czytać całą rodziną. Taki 6 czy 7latekjest niewątpliwie najbardziej ciekawski świata ale i starsze dzieci czy nastolatkowie pokuszą się na poznanie tego i owego.

POLECAMY!

Tato, dlaczego, jak i po co?Prześlij komentarz

0 Komentarze