Mieszkańcy łąkiWiosna tuż tuż... nasza kolejna propozycja na na kreatywną zabawę dla dzieci to mieszkańcy łąki.


Wszystkie owady powstały za pomocą tzw. harmonijki. Tak więc z ich wykonaniem poradzą sobie nawet starsze przedszkolaki. 

Na pierwszy ogień pszczółka, do wykonania której użyliśmy żółtej i czarnej bibuły. Bibułę układamy kolorami naprzemiennie. Każdy pasek bibuły jest takiej samej długości ale innej szerokości. Najszerszy pasek układamy na samym spodzie. Na górze natomiast musi znaleźć się pasek najcieńszy. Tak przygotowanej bibuły tworzymy harmonijkę, którą składamy na pół i sklejamy ze sobą tak aby powstał wachlarzyk. Doklejamy głowę i czułka i nasza pszczółka gotowa :)

Z motylem postępujemy bardzo podobnie z tą różnicą, że wykorzystujemy różne kolory bibuły i po stworzeniu harmonijki, nie sklejamy jej. Tworzymy dwie różnej wielkości harmonijki i łączymy je za pomocą drucika kreatywnego.


Zarówno pszczółki jak i motylki zrobiliśmy z bibuły. Na biedronkę potrzebujemy jednowarstwowej harmonijki dlatego też zrobiliśmy ją z papieru. 
I jak się Wam podobają nasze wiosenne owady?

Jeśli chcecie zobaczyć krok po kroku ich wykonanie zapraszam na filmik... Zapraszam również do subskrybowania naszego konta na YOUTUBE :) KLIK

Prześlij komentarz

0 Komentarze