Układanki dla dzieci - Oliwka.edu.plZanim przyszła wiosna i pogoda była paskudna najmłodsze moje dziecko złapało bakcyla do układanek. Pierwsze takie układanki stworzyłam jej sama. Gdy okazało się, że szybko je opanowała, sięgnęłam po tzw. "gotowce". Prawdziwe perełki wyszukałam u Oliwki.

Układanki edukacyjne GRAFITKI stymulują zmysł wzroku, rozwijają analizę wzrokową, uczą rozpoznawania szczegółów i dopasowania obrazów do siebie. Zabawa nimi pobudza do pracy rozległe obszary lewej i prawej półkuli mózgu.

Trzy zestawy składające się z 4 kółek ze wzorami, które dziecko wkłada do odpowiednich otworów na planszy. To zestawy dla młodszych dzieci - Biało-Czerwone, Paski i Kratki, Paski i Rozetki.

Rozwiązywanie zadań z tej serii nie są dla dziecka oczywiste i wymagają przeanalizowania obrazów. Zawierają one bowiem zarówno cechy wspólne, identyczne, jak i różne, które dziecko musi znaleźć. 
Układanki z sześcioma elementami przeznaczone są dla dzieci 3-4 letnich choć mój 2 latek bez problemu sobie z nimi radzi. Zwierzaki, Cienie oraz Wzory. Najłatwiejsza z nich wydaje się układanka z figurami geometrycznymi, aczkolwiek tylko z pozoru wygląda na łatwą. Koło w trójkącie, koło w kole czy koło w kwadracie - można się pogubić. Układanka Cienie - dwa z pozoru identyczne krążki zawierające dwa takie same elementy ale zamienione miejscami, do tego odnaleźć ich cień... to nie lada wyzwanie dla takiego malucha. Układanka ze zwierzakami to zdecydowanie najwyższy poziom... każdy krążek zawiera trzy zwierzaki... każdy na pierwszy rzut oka identyczny.
A jak z układankami poradziła sobie moja 2 latka? Zobaczcie sami... Ja jestem z niej mega dumna!


Zapraszam również do subskrybowania naszego konta na YOUTUBE :) KLIK

https://oliwka.edu.pl/

Prześlij komentarz

0 Komentarze