Nauka angielskiego z ALBIKIEM


Znacie Albika? To niezwykłe pióro... czyta, śpiewa, recytuje, przeprowadza quizy, zmienia głosy. Nie ważne czy przedszkolak czy starsze dziecko... zachwyt jest na tym samym poziomie. Książeczki... no cóż... na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe kartonówki ale w połączeniu z piórem okazują się skarbnicą dźwięków, zagadek i łamigłówek. Albik jest tak intuicyjny w obsłudze, że z powodzeniem radzi sobie z nim nawet moja 2latka. Dziś jednak będzie coś dla starszych dzieci - książeczki dla przedszkolaków i uczniów rozpoczynających naukę języka angielskiego.
Pierwsza książeczka w połączeniu z czytającym piórem to świetny sposób na naukę podstaw języka angielskiego. Znajdziecie w niej ponad dwa tysiące dźwięków i słów, dzięki którym poszerzycie słownictwo, a dialogi nauczą właściwej wymowy i konstruowania prostych zdań. Wszystkie teksty wypowiadane są przez native speakerów, więc bez trudu nauczycie się poprawnej wymowy słów. Dźwięk jaki wydobywa się z pióra jest głośny (w dodatku jego głośność możemy sobie regulować) i wyraźny.

Tematy poruszone w książce są tematami podstawowymi ale są to tematy dość rozbudowane -  at home, at the cottage, at the zoo, at the market, at school, at the park. Są też tematy związane z porami roku - spring, summer, autumn, winter.  Poznamy bohaterów książki, nazwy przedmiotów, zwierząt, roślin, posłuchamy dialogów, piosenek, wierszyków.

Świetne rozkładówki z interesującymi ilustracjami w połączeniu z czytającym długopisem sprawiają, że nauka języka angielskiego nie tylko staje się wciągająca ale sprawiają, że jest to nauka przez zabawę.
 
JĘZYK ANGIELSKI


Druga książka to słownik ale nie byle jaki... to najlepszy słownik jaki znalazłam na rynku - zawiera on 5000 dźwięków i tekstów!

SŁOWNIK JĘZYKA ANGIELSKIEGO CZYTAJ Z ALBIKIEM

Słownik podzielony jest na 11 głównych rozdziałów, a w nich oczywiście znajdziecie podrozdziały. Wszystko zapisane na 180 stronach! Każde słowo jest opracowane w następujący sposób... na początku jest obrazek, potem zapis po angielsku i polsku, a na końcu słowo jest użyte w przykładowym zdaniu. Tak więc jest to rewelacyjna książka zarówno do nauki słówek w piśmie jak i mowie ale też w kontekście.

Słownik sprawdzi się zarówno wśród dzieci umiejących już czytać jak i tych, które tej umiejętności jeszcze nie posiadają bowiem dziecko może przyłożyć czytający długopis najpierw do obrazka, gdzie usłyszy wyraz po angielsku, następnie może przełączyć na tłumaczenie i sprawdzić co znaczy po polsku. Dziecko może również odczytać długopisem angielskie zdanie, a gdy nie do końca będzie znało jego treść po polsku, włącza tłumaczenie i sprawdza. REWELACJA!

W każdym rozdziale znajdziecie utrwalające, a zarazem sprawdzające ile już materiału opanowaliście. Na ostatnich stronach książki jest także alfabetyczny spis haseł ułatwiający wyszukiwanie. 
POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze