Traktor - zestaw manipulacyjny od Blue - Sky


Widzieliście już najmłodsze dziecko Blue-Sky? My nie tylko widzieliśmy, ale mamy okazję sprawdzić jego możliwości

Dziś jedna z nich i rozwój motoryki małej... śrubki, śrubeczki, śrubokręt i klucze... jest moc i wycisk dla małych paluszków!

Zawartość zestawu robi wrażenie!

Z zestawu możemy wyodrębnić dwie części:
- część manipulacyjną, w której dzieciaki dają niezły wycisk swoim paluszkom, część która z powodzeniem znajdzie zastosowanie w terapii ręki. Odkręcanie, przykręcanie różnego rodzaju śrub czy to paluszkami czy różnymi kluczami, śrubokrętem to świetne ćwiczenie precyzyjnych ruchów palców i dłoni. 

W części tej znajduje się baza, czyli traktor, który dzieciaki samodzielnie składają. Koła, nadkola, drzwi z różnymi rodzajami zamków, haki oczkowe, śruby sześciokątne, śruby na klucz imbusowy i śruby na klucz krzyżakowy, podkładki, oraz śrubokręt krzyżakowy i dwa rodzaje klucza: płasko-oczkowy i imbusowy.Na filmiku poniżej możecie zobaczyć jak wspaniale ćwiczą małe paluszki...


- część edukacyjna, która po części również jest manipulacyjna bowiem przyczepa składająca się z podwozia i geoplanu zanim będzie służyć do zabaw edukacyjnych również musi zostać złożona. Ponadto znajdziemy tu magazyn, sznur do zabezpieczenia transportu, kolorowe kołki oraz pęsetę, dzięki której dzieciaki również poćwiczą motorykę małą. Zabawy pęsetą bowiem przyczyniają się do rozwoju prawidłowego chwytu pisarskiego.

Do zestawu dołączonych jest 15 schematów z produktami do sprzedaży. Jest też broszurka ze schematami do układania wzorów na geoplanie, gumki recepturki, karteczki z zamówieniami czy karteczki do zaznaczania towaru, który został wydany. O zabawach z wykorzystaniem TRAKTORA - zestawu manipulacyjnego będzie osobny post (zapewne nie jeden ;)). Jedno jest pewne nauka przez zabawę wiedzie tu prym!

Blue-Sky jak zwykle stanęło na wysokości zadania!


Prześlij komentarz

0 Komentarze