Budujemy szkielety brył z Educarium

O tym, że najlepszym sposobem nauki jest nauka przez zabawę. Dziś pokażę Wam fajny zestaw, który nie tylko wprowadza dzieci w świat geometrii, ale rozwija motorykę małą, wyobraźnię przestrzenną czy pobudza kreatywność i logiczne myślenie.


Zestaw Budujemy szkielety brył bo o nim mowa zawiera:
  • 80 kolorowych kulek o średnicy 1,6 cm w 6 kolorach,
  • 250 patyczków również w 6 kolorach (identycznych jak kolory kulek).Patyczki występują w sześciu różnych długościach (każdy kolor patyczka ma swoją długość) co daje ogrom możliwości tworzenia najróżniejszych konstrukcji.Do zestawu brył możecie dokupić karty pracy, które jeszcze bardziej uatrakcyjniają zabawę całym zestawem. Każda karta poza ilustracją tego, co należy zbudować podaje ilość elementów potrzebnych do zbudowania tego modelu. Wśród modeli umieszczonych na kartach znajdziemy te proste, z którymi dziecko poradzi sobie bez problemu, jak i te bardziej skomplikowane, które wymagają od dziecka nie lada wyzwania :)

Wspaniały zestaw zarówno dla przedszkolaków jak i starszych uczniów. Wielość otworów w kulkach pozwala bowiem łączyć je ze sobą za pomocą patyczków pod różnymi katami. Dzięki temu można tworzyć nie tylko graniastosłupy i ostrosłupy, lecz także bryły ścięte. Utworzone przez uczniów modele posłużą do omawiania pojęć geometrycznych, tj. krawędź, bok, powierzchnia, objętość itp.
Czy polecamy?
Tak, tak, tak :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze