Czas na grzybki - Blue-Sky

 

 

Pamiętacie czarno-biały dodatek do pewnej pomocy, który nie tak dawno Wam pokazałam? Ci co go przegapili mogą go odnaleźć TUTAJ. Dziś będzie o pomocy, do której to właśnie ten dodatek możecie dokupić :)

Jako, że mamy miesiąc wrzesień, a październik czai się za rogiem najwyższa pora zaprosić Was do zabawy w grzybobranie. W roli głównej Blue-Sky i ich rewelacyjny pomysł na grzybki.

Co wchodzi w skład zestawu?

- ogrom kart ze schematami do odwzorowań czy to na desce sekwencyjnej czy podstawce 3x3. Poza gotowymi schematami możemy takowe schematy przygotować samodzielnie bowiem do zestawu dołączone są rzepy. 

- grzybki - każdy grzybek składa się z trzech elementów – kołka, kulki oraz kapelusza. Możemy zatem pracować na każdym elemencie osobno, na obu z nich czyli kulka+kapelusz jak i w całości na wszystkich elementach.

Mając to wszystko w zestawie możemy z niego "wyciągnąć" bardzo wiele, a przede wszystkim dostosować poziom zabawy do umiejętności naszego dziecka. Z układanki zatem mogą korzystać już nawet 2-3 latki, co za chwileczkę Wam udowodnimy ;)

Najmłodsze dzieci mogą pracować z każdym z elementów grzybka osobno odwzorowując czy to kołki, kapelusze czy kule. Schematy wchodzące w skład zestawu dają nam bowiem taką możłiwość.Gdy dziecko opanuje zabawę jednoelementową, przechodzimy poziom wyżej zwiększając ilość elementów do dwóch łącząc ze sobą np. kapelusze i kule tworząc jak mówią moje dzieciaki odwrócone grzybki :)


Ostatni poziom to cel całej układanki - zabawa z wszystkimi elementami. Nie ważne na którym poziomie bawicie się, ważne aby pamiętać, że elementy należy układać od góry na dół, od lewej do prawej czyli w kierunku, w którym piszemy i czytamy :)

Blue-Sky zadbało również o wprowadzenie elementów kodowania do zabawy, przygotowując schematy z realistycznymi obrazkami grzybów. To zadanie już dla starszych przedszkolaków.

Poza zabawą na desce 3x3, mamy możliwość zabawy w odwzorowywania czy też tworzenia sekwencji na desce krótszej i dłuższej. I tu również do zabawy mogą wkroczyć już nawet 2-3 latki :) proste odwzorowania na desce 3-elementowej... ot co, od czegoś trzeba zacząć ;)    

 Odwzorowywanie z elementami kodowania, kontynuowanie sekwencji to zadania dla starszaków...


Identyczne zabawy możemy wykonać z dziećmi w pionie...

Dopełnieniem zestawu jest drewniana igła ze sznurkiem, kapitalny pomysł!
To co przekonałam Was do tego, że jest to mega zestaw? Zestaw dla małych i dużych. Zestaw, który posłuży kilka dobrych lat i będzie rozwijał się razem z dzieckiem odkrywając przed nim co rusz coś nowego. Mało tego to co Wam pokazałam to propozycje zabaw od Blue-Sky :) Chcecie też nasze pomysły na wykorzystanie grzybków?

Układanka GRZYBKI

Ps. Pamiętajcie, że do zestawu możecie dokupić czarno-biały zestaw :) I zabawa będzie jeszcze dłuższa i fajniejsza :)

POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze