Odkrywanie Solilandii, czyli zwiedzamy Kopalnię Soli w Wieliczce

Wakacje dobiegły końca, ale w tym roku wyjątkowo tego nie odczuliśmy ;) Kto nas śledzi ten wie ;)

Dziś zabierzemy Was na wycieczkę do Wieliczki i odkrywanie tajemnic tamtejszej Kopalni Soli.

W zależności od Waszych planów i potrzeb możecie wybrać przy zakupie biletów różne trasy i szlaki do zwiedzania... trasę turystyczną lub trasę bardziej przygodową - górniczą dla dzieci od 10 roku życia.
Jeśli macie młodsze dzieci, polecamy zwiedzanie kopalni w formie niezwykłej wycieczki, podczas której dzieciaki odkryją magiczne królestwo zamieszkiwane przez soliludki, czyli solne skrzaty psocące i opowiadające bajki pod wodzą dobrego ducha kopalni – Skarbnika.

Z racji tego, iż była to pierwsza wizyta dzieci w takim miejscu wybraliśmy właśnie trasę rodzinną, która zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie.


Wycieczkę zaczynamy w szybie Daniłowicza. To tam poznajemy naszego przewodnika, który będzie nam towarzyszył cały czas podczas zwiedzania kopalni. Przewodnik dba o bezpieczeństwo grupy i opowiada wiele ciekawych historii, ciekawostek i tajemnic Kopalni Wieliczka.
Na początek do pokonania mamy blisko 400 schodów! Dobrze, że schodzimy w dół, a nie idziemy w górę :D Temperatura w kopalni wynosi ok 16 stopni, więc dobrze jest mieć ze sobą coś cieplejszego do ubrania. Po zejściu na dół zaczyna się przygoda... przewodnik oprowadza nas po kopalni, natomiast dzieci aktywnie uczestniczą w zabawie. Odkrywanie Soliladnii wiedzie tą samą drogą, co trasa turystyczna, od czasu do czasu zbaczając do komnat, w których są atrakcje przeznaczone  właśnie dla najmłodszych, takie, których nie ma na trasie turystycznej.


Po drodze spotykamy sympatycznego skrzata Soliludka, który śpi sobie na półce pod sufitem. Po obudzeniu go przez dzieci to on przejmuje rolę przewodnika, tryskając humorem pokazuje nam różne ciekawe miejsca w kopalni, a także przeprowadza nas bezpiecznie koło kopalnianego smoka Solonia. Ale zanim to zrobi, szuka pośród najmłodszych najodważniejszej osoby, która przejdzie koło smoka jako pierwsza.Wszystko jest tutaj magiczne... potężne rzeźby, oświetlone delikatnym światłem, potężne solankowe jeziora robią wrażenie nie tylko na dzieciach.


Zwiedzając kopalnię poznajemy historię św. Kingi i odwiedzamy jej kaplicę, która jest największym pomieszczeniem w całej kopalni. Jest naprawdę przepiękna.
Po długiej wędrówce dochodzimy do komnaty, w której można sobie usiąść na wygodnych pufach i chwilę odpocząć. Na dzieci czeka tam cel naszej wycieczki - Skarbnik, który przepytał dzieci z wiedzy na temat kopalni, poczęstował solilizakami, a także wręczył każdemu dziecku dyplom.
Wspaniale spędzony rodzinny czas :)
Prześlij komentarz

0 Komentarze