Squla - nauka przez zabawę

 

 


Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.
Glenn Doman

I ja się z tym stwierdzeniem zgadzam w 100%. Nauka przez zabawę to najlepszy sposób zdobywania wiedzy dla dzieci nie tylko w wieku przedszkolnym. Na naszym blogu znajdziecie mnóstwo taki zabaw... od maluszka, przez przedszkolaki i uczniów klas wczesnoszkolnych. 

Dziś zaprezentujemy Wam inne rozwiązanie i choć nie jestem zwolennikiem korzystania przez najmłodsze dzieci z komputerów czy tabletów ponieważ uważam, że na to mają czas to przyznaję się bez bicia... Założyłam dzieciakom konta na platformie edukacyjnej. Skusiłam się dlatego, że dziecko korzysta z komputera w pożyteczny sposób zaspokajając jednocześnie potrzebę i chęć spędzania wolnego czasu przed ekranem komputera. A ja mam go pod pełną kontrolą... mogę kontrolować jego postępy kilkoma kliknięciami, mogę zaplanować mu dzienną dawkę zajęć.

Squla od przedszkolaka do starszaka


Platforma edukacyjna Squla, przeznaczona jest dla dzieci będących na etapie przedszkola, zerówki ale i dla dzieci klas 1-6. Squla obejmuje bowiem program nauczania wszystkich przedmiotów szkolnych w klasach 1–6. Co najważniejsze, jest zgodna z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej  i cały czas na bieżąco aktualizowana. Przez ostatni miesiąc mieliśmy okazję zapoznać się z materiałem zgromadzonym na portalu i przetestować jego funkcjonalności. Czasu nie wiele ale już coś niecoś jesteśmy w stanie o niej napisać... zaczniemy od tego, że obsługa platformy jest bardzo łatwa, intuicyjna, nie sprawia moim dzieciakom najmniejszych problemów.Jak już pisałam platforma jest dostosowana dla najmłodszych dzieci – również dla tych, co jeszcze nie umieją czytać. Polecenia są bowiem czytane przez lektora.Główny panel aplikacji jest przejrzyście podzielony na kategorie i mamy możliwość szybkiego wyszukania interesujących nas zabaw. Dziecko poprzez zabawę przyswaja nowe wiadomości bądź też je utrwala, ćwiczy liczenie, a nawet języki obce.Co bardzo podoba się dzieciakom w rozwiązywaniu kolejnych zadań? To fakt, że za poprawne odpowiedzi otrzymują wirtualną monety. Dzieciaki mogą je wymieniać na nowe avatary, albo kupić za nie materiały, które po wydrukowaniu służą na przykład do składania z nich obiektów 3D. 


Platforma edukacyjna Squla jest bezpieczna dla dzieci. Cały czas możemy monitorować postępy dziecka, wysyłać dzieciom pochwały. Na maila bowiem otrzymujemy tygodniowe raporty z postępami dziecka w Squla. Platforma jest wolna od reklam. Możemy z niej korzystać nie tylko na komputerze ale i telefonie czy tablecie, a więc spisze się nie tylko w domu ale i w podróży samochodem czy pociągiem.
Zachęcam wszystkich Was do bezpłatnego zarejestrowania się na platformie. Każdy rodzic zainteresowany zakupem może swobodnie skorzystać z wersji demo, by przekonać się czy warto. Ja skorzystałam i nie żałuję :)

Naprawdę warto bo Squla to wyjątkowe miejsce do nauki i zabawy jednocześnie!
Prześlij komentarz

0 Komentarze