Koraliki wodne - kreatywny sposób na nudę
 

Jako, że edukacja domowa kwitnie u nas z dnia na dzień, mamy znacznie duuużo więcej czasu na inne aktywności nie koniecznie związane z nauką. I choć o nudę u nas ciężko, to jednak od czasu do czasu pozwalam się dzieciakom nudzić i zająć samymi sobie. Ostatnie kilka dni dzieciaki przepadły i to zupełnie, a wszystko za sprawą małych, kolorowych koralików. Można by rzec, że ogarnęła ich koralikomania :) Siedzą, tworzą i tworzą...

KORALIKI WODNE, bo o nich mowa to małe kuleczki, które można ze sobą łączyć, tworząc najróżniejsze kształty, postacie, figury i przedmioty. Do połączenia koralików ze sobą wystarczy niewielka ilość wody. Wilgoć aktywuje powierzchnię koralików, zwiększając ich przyczepność do siebie. Aby budować z kuleczek przedmioty, nie trzeba używać żadnego kleju ani oddziaływać na nie ciepłem. Wystarczy czysta, bezpieczna woda, którą zamoczymy kuleczki chwilę odczekamy i gotowe :)

Zestawy koralików wodnych składają się z różnego rodzaju szablonów, wzorów (zwierzęta, księżniczki, jednorożce, kwiatuszki) i podstawek (dużych i średnich, kwadratowych i hexagonalnych).  Ale to nie koniec bowiem do większości zestawów dołączone są różnego rodzaju akcesoria takie jak np. zawieszki, za pomocą których można stworzyć niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju breloczki.
 
 
Układanie koralików to niezły wycisk nie tylko dla małych paluszków ale i ogromny trening koncentracji, skupienia, a także rozwój kreatywności dzieci bowiem gdy dziecko ułoży już wszystkie wzory dołączone do zestawu, może tworzyć swoje wzory według własnego uznania zdając się na własną fantazję i wyobraźnię. Tak na prawdę w zabawie nie ogranicza dziecka nic!
 
 
Jeśli zdecydowalibyście się na zakup koralików, od razu polecam te większe zestawy ;) Nawet jeśli macie jedno czy dwoje dzieciaczków, to ta zabawa wciąga i to bardzo, wciąga nie tylko dzieciaki ale ciiii... nie mówcie tego mojemu mężowi ;)


 
Atrakcją dla dziewczynek bez wątpienia jest tworzenie księżniczek, ale tworzenie własnej biżuterii to dopiero coś! Zachwyt i niekończące się okrzyki radości gwarantowane.

 
KORALIKI WODNE znajdziecie TUTAJ.
 
POLECAMY nie tylko jako pomysł na prezent na Mikołaja czy pod choinkę, ale z każdej innej okazji również :) Moje dzieciaki są nimi zachwycone, a to chyba najlepsza rekomendacja!


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze