EDUELO - platforma edukacyjna dla dzieci

 

 

 

We wrześniu rozpoczęliśmy naukę w Edukacji domowej. Troszkę przeorganizowaliśmy nasze życie, troszkę je uspokoiliśmy, wysypiamy się i zupełnie bezstresowo pokonujemy kolejne zagadnienia przedmiotowe. Za nami pierwsze egzaminy... matematyka, historia i przyroda. Dziś pokażę Wam platformę edukacyjną, która pomogła mojemu czwartoklasiście w powtórkach przed egzaminem.

EDUELO - znaleźliśmy tu materiały w różnych postaciach... filmy, prezentacje. Ogrom quizów, który zdecydowanie pozwolił nam sprawdzić co już zostało opanowane, a nad czym powinniśmy jeszcze popracować.

 

Na co warto zwrócić uwagę, to fakt, iż w dowolnym momencie możemy zmienić poziom nauczania, aby dziecko mogło rozwiązywać quizy o odpowiednim stopniu trudności. Dostępne quizy i materiały edukacyjne są zgodnie z Podstawą Programową MEN i obejmują następujące przedmioty:

 

JĘZYK POLSKI - pytania zostały podzielone na odpowiednie tematy, takie jak ortografia, gramatyka, czy sztuka wypowiedzi. 

MATEMATYKA - różnorodne przykłady pozwolą nabrać biegłości w rozwiązywaniu zadań, a ciekawe wyjaśnienia pomogą w zapamiętaniu matematycznych zasad.

HISTORIA - znajomość historii pozwala nam lepiej rozumieć świat i nasze miejsce w świecie. Poznając historię swojej rodziny, miejscowości, kraju, a w końcu całego świata dowiadujemy się, dlaczego rzeczywistość, w której żyjemy wygląda tak, a nie inaczej. Zagadnienia z historii zostały tu podzielone według tego co zawiera szkolny podręcznik. Tak więc po przerobieniu któregoś z działów, dziecko może spróbować swoich sił z "walce o wiedzę". Każdy dział z kolei dzieli się dalej. Aby przejść na kolejny poziom, trzeba pokonać poziom wcześniejszy.


Niezależnie od tego czy dziecko udzieli błędnej czy prawidłowej odpowiedzi na pytanie, po jej udzieleniu pojawia się objaśnienie związane z zadanym pytaniem - świetny sposób na utrwalanie czy też zdobywanie nowej wiedzy.


PRZYRODA - mamy tu pytania z bogatą ilustracją zdjęciową oraz ciekawymi wyjaśnieniami. Tak jak w przypadku historii, tak i tu quizy zostały podzielone na działy zgodnie z występowaniem w podręczniku. 

Spośród szkolnych przedmiotów czwartoklasista może jeszcze sprawdzić swoją wiedzę z muzyki i techniki. 

Mój czwartoklasista bardzo lubi rozwiązywać quizy w EDUELO. Po każdym przerobionym przez siebie dziale sprawdzał stan swojej wiedzy. Często-gęsto quizy wybiegały poza wiedzę książkową. 


Z EDUELO korzystają również moje pierwszoklasistki. One bardziej niż starszak zdobywają tu wiedzę niż ją utrwalają, gdyż one z książek nie korzystają ;) Bardzo lubią rozwiązywać quizy z matematyki i przyrody.
W EDUELO fajne jest to, że rodzice mają podgląd w wyniki dziecka, mogą na bieżąco kontrolować ile materiału dziecko już opanowało. 

Z EDUELO mogą korzystać uczniowie wszystkich klas podstawówki.

Jeśli nie jesteście przekonani co do jakości platformy, możecie bez logowania wypróbować wersję demo i to jest również na plus dla EDUELO. Nie wchodzisz w to w ciemno. 

Jeśli chodzi o koszt, to opcje są dwie... bezpłatna wersja z dostępem do 25% bazy quizów bądź płatna - 70 zł na rok, 40 zł na 90 dni - dostęp bez ograniczeń.

My POLECAMY!

 


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze