Odkoduj z WIR

 

 

 

Kodowanie rozwija logiczne myślenie. Moje dzieciaki uwielbiają wszelakie kodowanki... od tych, w których należy odkryć regułę, przez te różnego rodzaju "kodowanki-kolorowanki" czy to po cyfrach czy w układzie współrzędnych. Mając więcej czasu niż mam teraz, przygotowywałam im sama różne kodowanki. Dzieciaki rozwiązywały kartę za kartą i ciągle było im mało. Gdy chęci dzieci są, a mi brakuje czasu na przygotowywanie nowych zadań, sięgam po "gotowce". Uwielbiam wszystkie "gotowce" Wydawnictwa WIR. Dziś będzie o jednym z nich :)

Odkoduj. Zadania przygotowujące do programowania dla dzieci w młodszym wieku szkolnym to zestaw pełen luźnych kart pracy zamkniętych w tekturowej teczce z gumką. Dzięki temu manewrowi na pomocy tej w tym samym czasie może pracować kilkoro dzieci. 
 
40 ćwiczeń przygotowanych w oparciu o aktualną podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej. Ogrom różnorodnych zadań, w których kodem są zarówno kolory (ciągi i zestawienia kolorów), kształty, tworzone z nich figury, cyfry i liczby, litery oraz powstające z nich wyrazy, jak i litery i cyfry ujęte w formie tradycyjnych układów współrzędnych.
 
Odkodowanie wszystkich tych kart to niezłe wprowadzenie w zagadnienia związane z programowaniem, kodowaniem, dostrzeganiu reguł, prawidłowości i analogii. To niezły wycisk dla umysłu, ogromny trening logicznego myślenia, koncentracji i spostrzegawczości.
 
Każda karta pracy posiada identyczny schemat, który pozwala dziecku wypracować i utrwalić stały sposób pracy: zrozumienie polecenia (reguły kodu), a następnie odkodowanie konkretnych przykładów.

Oprócz kart pracy w zestawie znajduje się karta odpowiedzi, którą można powielać oraz dwie karty prawidłowych odpowiedzi (i tu uwaga... one również są graficznie zakodowane ;)).
 
Wszystkie karty wykonane są z dobrej jakości papieru, a i grafika "nie daje po oczach" – karty są kolorowe, ale bez przepychu, kolory dobrane są z umiarem na białym tle.
 Dla kogo ta pomoc edukacyjna? Dla dzieci klas wczesnoszkolnych.

Odkoduj. Zadania przygotowujące do programowania dla dzieci w młodszym wieku szkolnym

POLECAMY!


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze