czwartek, 10 grudnia 2020

Święci uśmiechnięci - Święta królowa Jadwiga

Kreatywnie w domu

 

 

 

O serii Święci Uśmiechnięci pisałam już kilkukrotnie. Książeczki z tej serii bardzo nam się spodobały. Powód jest dziecinnie prosty bowiem Święci są w nich ukazani w taki sposób, że stają się nam bliscy. Autorka pokazuje ich bliskość z Bogiem oraz wyjątkowe Boże dary jakimi zostali obdarowani. Zwykli, szarzy ludzie o niezwykłym wnętrzu. Cieszy mnie bardzo, że seria się rozrasta. Są to publikacje doskonałe już dla przedszkolaków. Na każdej z rozkładówek przeważa obraz nad tekstem. Ilustracje jak i treść są jasne, proste i obrazowe. Żaden przedszkolak nie będzie miał problemów ze zrozumieniem tekstu.

Kim była św. królowa Jadwiga? Była najmłodszą córką Ludwika Węgierskiego. I choć choć razem z siostrami miała wszystko, co niezbędne do szczęścia, były mądre i ciekawe świata, to do ważnych zadań tudzież rządzenia państwem przygotowywano wyłącznie chłopców, nie miały więc one szans na samodzielne rządy. Tymczasem Jadwiga w wieku zaledwie 12 lat została… królem! A to  jakim królem była przekonacie się czytając książkę :)

Książka ta przyleciała do nas w odpowiednim czasie... tuż przed powtórką do egzaminu z historii. Egzamin zdany, a książka jeszcze bardziej pomogła w pogłębieniu wiedzy.


 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates