Repetytorium - historia, biologia, geografia - szkoła podstawowa

 

 

Pierwszy semestr szkolny za uczniami. My jednak nie rozgraniczamy roku szkolnego na dwa semestry. W Edukacji domowej bowiem zaliczamy przedmioty blokowo egzaminami rocznymi. Mój czwartoklasista większość egzaminów ma już za sobą. Na pierwszy rzut zdał historię i przyrodę, a w nauce pomogły mu m.in. repetytoria Wyd. Greg. Pisałam już o nich jakiś czas temu TUTAJ.


Seria 12 książek do wszystkich przedmiotów obowiązujących w programie nauczania szkoły podstawowej w klasach 4-8. Dziś bliżej pokażę Wam kolejne trzy... historię, biologię i geografię, ale zanim to uczynię, pokrótce przypomnę co charakteryzuje repetytoria?

Fakt, iż są one w pełni zgodne z aktualną podstawą programową i napisane przestępnym, zrozumiałym dla uczniów językiem. 

Znaczki „pewniak na teście”, które znajdziemy w każdej książce na marginesach. Co to oznacza? To wskazówka bardziej dla uczniów uczących się w szkołach podpowiadająca im na co zwrócić uwagę, co zazwyczaj pojawia się w pytaniach na testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Warto więc zwrócić na nie szczególną uwagę. 

Szata graficzna jest tak skonstruowana, że z książek korzysta się łatwo i przyjemnie. Duża liczba tabel, grafik, schematów, zdjęć i reprodukcji zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają naukę. 

Repetytorium z historii zawiera liczne mapy, zdjęcia oraz reprodukcje dzieł sztuki, które pozwolą łatwiej zrozumieć i przyswoić wiedzę na temat przeszłości świata i Polski. Klasa czwarta to tak naprawdę wstęp do historii, przegląd najważniejszych postaci i wydarzeń w dziejach Polski od czasów Mieszka I aż do czasów Solidarności Lecha Wałęsy. Kuba przygotowując się do egzaminu często korzystał z tej książki.

W klasie IV co prawda nie ma jeszcze biologii i geografii, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zgłębiać swoją wiedzę, zwłaszcza, gdy ma się w domu miłośnika przyrody. Zatem przedstawię Wam kilka kadrów z tychże książek.Książki te są świetnie przygotowane, a zdobywanie wiedzy z nimi to czysta przyjemność. Sprawdzą się one zarówno podczas edukacji domowej, jak i wśród uczniów chodzących do szkoły. Za niedługo pokażę Wam pozostałe książki z serii REPETYTORIA, mianowicie fizykę i chemię, która jeszcze sporo przed nami :) Wypatrujcie jednak posta ;)POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze