poniedziałek, 15 marca 2021

Jest chemia!

Kreatywnie w domu


 

 

Chemia jest nudna? A może trudna? Mogłabym na palcach jednej ręki policzyć znajomych, którzy odpowiedzieliby przecząco na oba moje pytania. Ech szkoda, bo chemia jest bardzo fascynująca i niezmiernie ciekawa... ja to wiem, wszak skończyłam chemiczny kierunek
 
Oto przed Wami najciekawszy przewodnik po pierwiastkach, jaki możesz sobie wyobrazić wyszedł właśnie spod skrzydeł Wydawnictwo Nasza Księgarnia.
 
Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych wokół nas, a większość z nich znajdziemy w domu! 
 

Książka napisana w przestępny dla dzieci sposób, z ogromem ciekawostek, przejrzysta świetnie wprowadzi dzieci w świat chemii... od budowy atomów, przez układ okresowy pierwiastków. Główna część jednak skupia się na opisie poszczególnych pierwiastków. Poznamy tu wszystkie z nich, począwszy od wodoru i helu i wielu innych powszechnie znanych aż po te niedawno odkryte i występujące głównie w laboratoriach.
 
Cudeńko
 

W książce żaden pierwiastek nie został pominięty... te częściej spotykane w otoczeniu zajmują całe rozkładówki, o tych rzadziej spotykanych przeczytamy znacznie krótsze notki. Opis każdego z pierwiastków zawiera informacje o ich właściwościach, zastosowaniu oraz o tym, gdzie je można spotkać. W książce znajdziemy cały ogrom różnych ciekawostek. 
 

 

 
Książkę uzupełniają „atomowe komiksy” pokazujące żartobliwe scenki z udziałem różnych znanych chemików.
 

 
Książkę polecam wszystkim młodym miłośnikom chemii i nie tylko. Myślę, że bez wątpienia jest ona tak niesamowicie wydana, że zainteresuje nawet tych, którzy z chemią mają na bakier :)


Jest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w twoim domu

 


 

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates