Nowości w bibliotece od Wyd.Promic

 

 

 

Seria Pomocne Elfy Wydawnictwa Promic to jedna z naszych ulubionych serii książek dla dzieci. To seria, która zdecydowanie jest na naszej liście must have. Każda książeczka z tej serii porusza istotne tematy, które wyjaśnione są w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób. Książeczki pełne dobrych rad i mądrości z ogromną dawką humoru. Pięknie napisane, wspaniale z ilustrowane. Duża czcionka ułatwia dzieciom samodzielne czytanie choć my polecamy usiąść do lektury wspólnie z dziećmi bowiem książki są dobrym punktem wyjścia do rozmów.

Mistrz fair play. O honorowym postępowaniu w sporcie 

Uczciwa gra to stawanie się lepszym, codziennie po trochu, to przyjmowanie zwycięstw, ale i porażek z podniesioną głową, to uczenie się na błędach i szacunek wobec innych. Pomocne elfy w świecie sportu i wspólnych zabaw pokazują, że prawdziwym zwycięzcą jest ten, kto wciąż pracuje nad sobą.

Idealna książka dla moich dzieci... czwórka rodzeństwa, która codziennie, praktycznie na każdym kroku i w każdej dziedzinie życia rywalizuje ze sobą. Często więc pojawia się płacz bo wygrał ktoś inny niż ja. Tymczasem książka ta pokazuje dzieciom, że w sporcie ale i w każdym innym współzawodnictwie nie liczy się wynik. Najważniejsze jest to żeby dać z siebie wszystko, uczciwie walczyć, dostrzegać w tym wszystkim innych. Uda się wygrać - to świetnie. Przegrywać też trzeba umieć. Umieć też trzeba cieszyć się ze zwycięstwa innej osoby. Myślę, że książka ta to również niezła lekcja dla niejednego dorosłego. 


Niesforni bracia i samolubne siostry. O rywalizacji rodzeństwa

Dobrze mieć siostrę czy brata? To zależy! Od dnia, od humoru, od tego, kto dostał lepszą ocenę w szkole i kogo rodzice pochwalili, a do kogo mieli pretensje - do ciebie czy do rodzeństwa. Słowem - bywa różnie! Czasem rodzeństwo to najlepsi przyjaciele, a czasem - szkoda gadać... No to jak zrozumieć samolubną siostrę i niesfornego brata zamiast z nimi rywalizować?

Posiadanie rodzeństwa to wieeeelki skarb. I choć nie zawsze jest kolorowo i sprawiedliwie bo z rodzeństwem trzeba dzielić się niemal wszystkim począwszy od zabawek, przez pokój, skończywszy na czasie i uwadze rodziców. Niełatwy to orzech do zgryzienia. Rywalizacja, zazdrość, frustracja, złość, niechęć...  Dobre podpowiedzi jak sobie z nimi radzić, jak je zrozumieć i przetrawić znajdziemy właśnie w tej książce. 

 

Przepis na przyjaźń. Jak pielęgnować koleżeńskie relacje

Wszyscy, i dorośli, i dzieci, potrzebują przyjaciół. Jednak nikt nie rodzi się z doskonałymi umiejętnościami społecznymi. Tego trzeba się nauczyć: jak mądrze dobierać sobie kolegów, jak zawierać znajomości i jak podtrzymywać dobre koleżeńskie relacje.

Przeszliśmy przez zachowanie fair play, przez rodzeństwo, czas na przyjaźń. Każdy o niej marzy już od przedszkola bowiem każdy chce być lubiany i akceptowany. Warto mieć przyjaciela, ale warto również być dobrym przyjacielem. W jaki sposób zachowuje się prawdziwy przyjaciel? Z kim się przyjaźnić? Czego nie robić w imię przyjaźni? Kiedy przyjaźń się kończy? Czy przyjacielem są tylko koledzy i koleżanki? A może mogą nimi być rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, a nawet sam Bóg?Ilustracje we wszystkich książkach są świetne, wesołe, pogodne, ale pokazują też wszystkie trudne sytuacje, nie koloryzując, subtelnie ale odzwierciedlając złość, rozgoryczenie, czy strach jeżeli o tym jest mowa. Trochę kiczowato wyglądałby uśmiech na twarzy bohatera, gdy w tekście nie byłoby o nim mowy. Fajnie, że na ilustracjach ukazane są rzeczywiste uczucia. Brawo!

Czy polecamy? Z czystym sumieniem POLECAMY!


Prześlij komentarz

0 Komentarze