Ewolucja człowieka - EDUCARIUM

 

 

 

Pamiętacie puzzle edukacyjne od EDUCARIUM, które jakiś czas temu Wam pokazałam? Jeśli nie, to KLIK - warto, bo puzzle są rewelacyjne :) Dziś puzzle miłośników historii, a pod lupę bierzemy ewolucję człowieka od małpy do człowieka współczesnego.

Puzzle wykonane z mocnej lakierowanej tektury, a co za tym idzie szybko się nie zniszczą. Puzzle układa się na przygotowanej do tego podkładce z ramką. Ponad 80 puzzli do ułożenia... wydawałoby się, że to żaden wyczyn, jest wręcz przeciwnie... nieźle trzeba się nagimnastykować. 
 
Na puzzlach ukazano okres 65 milionów lat, a wymagało to geometrycznego przyspieszenia osi czasu, ponieważ człowiek nie pojawił się wcześniej niż 5-6 milionów lat temu. Ścieżki ukazują związki pomiędzy gatunkami według najnowszych odkryć archeologicznych aż do człowieka z Flores. Inne ukazane zwierzęta są tymi, które nasi przodkowie mogli widywać, są więc ukazane na właściwych ścieżkach czasowych. Na puzzlach nie zostały ukazany znane zwierzęta z tego okresu, jeśli żyły z dala od Afryki i Europy, ponieważ hominidy nie mogły ich raczej spotkać. 

Dla jeszcze lepszej zabawy i pogłębiania wiedzy zamówiliśmy figurki postaci przedstawiające ewolucję człowieka. Pięć ręcznie malowanych figurek, wykonanych bardzo realistycznie z dbałością o detale.


Bardzo lubimy taką formę edukacji, dlatego też polecamy z czystym sumieniem :)

EWOLUCJA CZŁOWIEKA - puzzle

EWOLUCJA CZŁOWIEKA - figurki 

Prześlij komentarz

0 Komentarze