Magnetyczne, sensoryczne klocki Grippies

 

 

 

Klocki, klocuszki... od konstrukcyjnych, magnetycznych, przez drewniane aż po plastikowe... wszystkie bez wyjątku dają dzieciom wiele radości, a zabawa nimi ma wiele zalet... rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Klocki mogą być bardzo przydatne przy nauce matematyki czy rozpoznawania kolorów. Moje dzieciaki uwielbiają zabawę klockami, dlatego też od czasu do czasu wyszukuje im nowości... perełkowe egzemplarze ;)

Ja, osobiście bardzo lubię ciekawe pomoce (tak, tak klocki mogą okazać się świetną pomocą edukacyjną jeśli tylko wykorzystamy je w zabawie właśnie pod tym kątem), które wiem, że spasują moim dzieciakom i szybko nie pójdą w kąt. Dzisiejsze klocki wyszukałam z myślą o najmłodszej.

Magnetyczne klocki Grippies to zestaw 16 klocków o różnych kształtach i kolorach. Klocki wykonane są z wysokiej jakości plastiku, posiadają magnes, dzięki któremu dziecko może łączyć je ze sobą i tworzyć najróżniejsze budowle. Każdy klocek ma inną fakturę, która dostarcza zróżnicowane wrażenia sensoryczne podczas zabawy.
Klocki możemy wykorzystać zarówno w swobodnej zabawie jak i zabawie bardziej "naukowej" ;) Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem zdobywania wiedzy jest zabaw. Możemy układać klocki zarówno na blacie stolika jak i w przestrzeni.


 

Młodsze dzieci mogą poćwiczyć naukę kolorów...

 

Z nieco starszymi dziećmi możemy poćwiczyć odwzorowania...Magnetyczne klocki Grippies to doskonała zabawka dla dzieci, których wyobraźnia nie zna granic. Zabawa tymi klockami rozwija nie tylko małą motorykę, ale i spostrzegawczość, koordynację oko-ręka. My jesteśmy na TAK! A Wy?


 Magnetyczne klocki Grippies

 


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze