Matematyczne lody

 

 

 

Lato czai się za rogiem... co prawda jeszcze miesiąc do kalendarzowego lata, ale moje dzieciaki oszalały na punkcie... LODÓW! I to nie byle jakich... pomarańczowe, miętowe, truskawkowe, malinowe, a nawet smerfowe. Smakowite, pysznie wyglądające i co ważne... z nimi nie liczy się kalorii! Choć w liczeniu odgrywają bardzo ważną rolę.

Nauka przez zabawę to nasze motto! Uwielbiam wyszukiwać "perełki" wśród pomocy edukacyjnych, takich, które wiem, że po pierwszej zabawie nie zostaną rzucone w kąt. Naszym ostatnim odkryciem są lody... dużo lodów :)

Zestaw zawiera 10 wafelków z oznaczeniem cyfrowym od 1-10 oraz 55 porcji lodów w 5 różnych kolorach (tudzież smakach ;)). Gałki lodów są giętkie, dzięki czemu bez problemu dziecko chwyta je w rączkę i nakład jeden na drugi.

Najmłodsze dzieciaczki tworzyć lody według kolorów...

Nieco starszym pociechom możemy przemycić w zabawie sekwencje...

... a także odwazorowania ;)Możemy także wprowadzić dziecku pojęcie mniej/więcej...


Dzieciaczki wkraczające w świat liczenia mogą poćwiczyć początkowo liczenie do 5, a finalnie do 10, dodawanie, odejmowanie czy też dopełnienie do 10.


Ale to nie wszystkie zastosowania lodowego zestawu. Moje starsze dzieciaki stworzyły własną lodziarnie z cennikiem... dodają, przeliczają, wydają resztę... najlepsza nauka pod słońcem! I chyba nie muszę Wam mówić ile pieniędzy już przejadłam... aż strach pomyśleć gdyby te ogromniaste porcje lodów w niekończońcych się ilościach szły w boczki ;)

Kolejna niesamowita pomoc od EDUCARIUM, która na pierwszy rzut oka wygląda "niewinnie". A tak naprawdę ma niesamowity potencjał!

POLECAMY nie tylko w upalne dni :)

MATEMATYCZNE LODYPrześlij komentarz

0 Komentarze