Mozaikowe-naklejkowe szaleństwo z JANOD

 

 

 

Naklejki to coś co moja najmłodsza pociecha uwielbia. Pokochała je bezgranicznie pod każdą postacią. Przeglądając internety, w oko wpadły mi fajne naklejkowe mozaiki, które rewelacyjnie zdają "egzamin" w deszczowe dni. Moją trzylatkę wciągnęły na maxa naklejki marki JANOD.

Dwa zestawy, które dla niej wybrałam starczyły naprawdę na bardzo dłuuuugo. 


JANOD Zestaw kreatywny Mozaika Zwierzęta to zestaw trzech kartonowych plansz, które przedstawiają sympatyczne zwierzęta, m.in. kwokę z kurczaczkami czy słonia w towarzystwie myszki i ptaszka. Zabawa polega na przyklejaniu dołączonych do zestawu naklejek w odpowiednie miejsca. Naklejki wykonane są z pianki w różnych geometrycznych kształtach tj. kwadratowe, okrągłe i trójkątne oraz w 6 różnych kolorach. Wielkość naklejek jest odpowiednia i mój trzylatek bez problemu poradził sobie samodzielnie z wyklejeniem obrazków. Wszystkich naklejek jest uwaga... 240! Mega spora dawka dobrej zabawy ale i ćwiczenia cierpliwości, skupienia uwagi i motoryki małej. Skąd dziecko będzie wiedziało, który kolor naklejki ma przykleić w danym miejscu? Każde miejsce, w którym trzeba przykleić naklejkę jest oznakowane kolorową obramówką. Dziecko może się nią sugerować dobierając kolory naklejek, bądź też tworzyć według własnej wyobraźni.


Drugi zestaw jest bardzo zbliżony do pierwszego. Różni go jedynie ilość plansz do wyklejenia - tu mamy ich 5, motyw - mamy tu sceny z dobrze znanych dzieciom bajek: o Czerwonym Kapturku, o Złotowłosej i misiach, o Trzech świnkach, o Kocie w butach oraz o Jelonku Bambi. Zamiast piankowych naklejek mamy tu naklejki filcowe. Jest ich znacznie mniej niż w pierwszym zestawie - 55 ale mimo to zabawa równie fajna.
Zestawy te wspaniale kształtują koordynację ręka-oko, poprawiają sprawność manualną, pobudzają wyobraźnię i uczą koncentracji. Mój trzylatek bardzo je lubi, a to chyba najlepsza rekomendacja :)


JANOD Zestaw kreatywny Mozaika Zwierzęta
Zestaw kreatywny Filcowe naklejki Dawno, dawno temu JANOD

 


 

Prześlij komentarz

0 Komentarze