Zalety jazdy hulajnogą + przegląd hulajnóg od malucha do starszaka

 

 

 

 

Hulajnoga - za, a może przeciw?

Dziś przedstawię Wam kilka zalet jazdy na hulajnodze. Zalet, bowiem wad nie znalazłam :)

1. Ruch to zdrowie, czyli wsparcie ogólnego rozwoju fizycznego.

Podczas jazdy hulajnogą pracują mięśnie nóg, grzbietu, pośladków i brzucha, co przekłada się na odpowiednią postawę i wzmocnienie mięśni głębokich. Jazda na hulajnodze wzmocnia łydki i uda. Dotleniamy nasz organizm i poprawiamy kondycję. Jazda na hulajnodze to doskonały trening koordynacji ruchowej, a także doskonałe wsparcie motoryki dużej u dziecka.

2. Świetny środek lokomocyjny.

U nas sprawdza się idealnie podczas każdego spaceru. Maszerowanie na nóżkach męczy, jazda na hulajnodze już nie :) Poza tym hulajnogą dzieciaki, nawet te najmłodsze są w stanie dużo szybciej pokonać określony dystans niż na nóżkach.

3. Jazda na hulajnodze to świetna zabawa.

Pamiętać jednak musimy aby wybrać sprzęt odpowiedni dla dziecka. Hulajnoga powinna być solidnie wykonana. Ponadto należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy. Od najmłodszych lat wpajać mu zasady bezpiecznego poruszania się po chodnikach czy ścieżkach rowerowych.

A jaką hulajnogę wybrać? Przede wszystkim odpowiednią do wieku dziecka.


Hulajnoga jeździk rowerek Globber - 3w1 to sprzęt, który rośnie wraz z dzieckiem, śmigać mogą na nim już maluchy od 15 miesiąca życia. I choć nigdy takiego sprzętu moje dzieciaki nie miały, to zawsze kusiło mnie jego kupno. 

 

Dla przedszkolaków (i nie tylko!) polecamy naszą hulajnogę 3-kołową, którą opisywałam TUTAJ. Hulajnoga przeznaczona dla dzieci 3+, ale uwaga... maksymalne obciążenie to aż 50kg! Czyli korzystać z niej mogą zarówno maluszki jak i 10-latki! Hulajnoga ma 4-stopniową regulację wysokości kierownicy. Śmigają na niej zarówno moje starszaki (7, 8 lat) jak i 3latek.


Dla dzieci w wieku 8+ znajdziecie hulajnogę miejską na dużych kołach, która dzięki temu, że posiada wbudowane przednie zawieszenie zapewnia maksymalny komfort i amortyzację na wszystkich nawierzchniach chodnikowych podczas jazdy. Posiada regulację wysokości na trzech poziomach, a więc posłuży kilka dziecku kilka dobrych lat. Mało tego... jej maksymalne obciążenie to aż 100 kg, tak więc bez problemu mogą śmigać na niej nawet dorośli.

Hulajnoga miejska Globber NL 205 684-102-2 Black-RedHulajnoga wyczynowa to hulajnoga, o której marzy mój 11-latek odkąd tuż obok naszego domu wybudowali nam pumptrack. Solidny, aluminiowy podest, wysokiej jakości koła zapewniają bezpieczne i płynne lądowanie.
zapewnić bezpieczne i płynne lądowanie za każdym razem.

Hulajnoga elektryczna - tu możecie wybrać hulajnogę dla dzieci 8+ czy też dla nastolatków 14+ i dorosłych. My mamy tą dla młodszych dzieci i gorąco polecamy! Nie ma dnia, w którym dzieciaki na niej nie jeżdżą - chyba, że zapomną ją naładować ;) O hulajnodze pisałam TUTAJ.


Gdybyście poszukiwali hulajnogi dla swojego dziecka, polecamy zaglądnąć na stronę producenta, na której to przeczytacie więcej o głównych parametrach każdej z wymienionych tutaj hulajnóg. 
 

Globber Polska
 
 
 
 
 

Prześlij komentarz

0 Komentarze