Biblia w komiksie - najlepsza wersja Biblii dla dzieci i młodzieży

Pierwsza Komunia i zazwyczaj pierwsze zetknięcie dzieci z Biblią. Część z nich dostaje swoją pierwszą Biblię właśnie w tym ważnym dla siebie dniu. Wielką, ciężką księgę z bardzo dużą ilością cienkich kartek, z tekstem, który jest napisany takim językiem, że trudno cokolwiek dzieciom zrozumieć. Zazwyczaj odstawiają ją na półkę na dobrych kilkanaście lat. Dziś pokażę Wam wyjątkową Biblię... Biblię dla dzieci i młodzieży, która została opracowana pod ich kątem.  Chwilę czekaliśmy aż pojawi się dodruk a jak się okazało pojawiło się nowe rozszerzone wydanie wzbogacone o 80 stron.

W naszym domu mamy już kilka Biblii dla dzieci, każda inna, każda wyjątkowa. Ale kiedy po raz pierwszy zobaczyłam tą Biblię (w wersji o jakiej nie miałam bladego pojęcia, że może taka istnieć) wiedziałam, że musi zagościć w naszej domowej biblioteczce i bynajmniej nie po to aby kurzyć się na półce. Warto, aby była w każdej katolickiej rodzinie. Warto, aby dzieci dorastały ze Słowem Bożym w sercu. Czytanie Biblii bez wątpienia umacnia rodzinę a Słowo Boże zachwyca...Połączenie Biblii i komiksu! To strzał w dziesiątkę. Ponad 830 wartościowych stron. Mamy tu podział na stary i nowy testament, przy czym stary zajmuje 2/3 całości księgi. Ilustracje są bardzo dobre, nie są zbyt brutalne i doskonale oddają ludzkie emocje, dlatego dzieci o wiele lepiej rozumieją czytaną treść. Tekst jest zrozumiały dla młodych czytelników, łatwo się go czyta.

W przypadku tego rodzaju publikacji niezbędne jest kościelne Imprimatur, czyli zezwolenie na druk książki udzielone przez władze kościoła katolickiego, które świadczy jednocześnie o poprawności merytorycznej dzieła. I ta Biblia je posiada.

BIBLIA KOMIKS stanowi echo współczesnych duchowych rozważań oraz może być punktem odniesienia i przewodnikiem biblijnym dla całej rodziny.
Prześlij komentarz

0 Komentarze