LiLco - geometryczna układanka dla najmłodszych

 
Nauka przez zabawę to nasze motto! Ci co z nami są już długo, nie raz się już o tym przekonali. Uwielbiam wyszukiwać "perełki" wśród pomocy edukacyjnych, takich, które wiem, że po pierwszej zabawie nie zostaną rzucone w kąt. Jako, że pogoda nas nie rozpieszcza, a starsze rodzeństwo małymi krokami wchodzi w tryb nauki, najmłodsza potrzebuje "nowości" na swoich edukacyjnych półkach. Porozglądałam się tu i ówdzie i znalazłam... geometryczne piramidki, którymi tak naprawdę mogą bawić się już nawet 2latki. 


Maluchy mogą zacząć zabawę od zwykłego segregowania chociażby kolorami - taki typowy sorter, starszaki do zabawy wykorzystują dodatkowo karty odwzorowań, których jest tu całkiem sporo. Zabawka rośnie więc razem z dzieckiem - osobiście uważam, że takie zabawki są najlepsze. Nawet jak się znudzą, schowana do szafy i wyciągnięta po jakimś czasie będzie przeżywać kolejne uwielbienie. 

Czego nauczy się dziecko bawiąc taką układanką? Rozróżniania kształtów, kolorów, pozna pojęcie mały/większy/największy. Poćwiczy też koncentrację, logiczne myślenie, precyzję, spostrzegawczość i motorykę małą, a także rozwinie orientację przestrzenną. Ja uwielbiam takie pomoce edukacyjne, moje dzieci również!

Co zawiera nasz zestaw?
  • drewnianą podstawkę, na której układa się piramidki
  • 15 drewnianych, kolorowych piramidek, a każda z nich składa się z trzech wyjmowanych elementów, które należy kolejno umieszczać na drewnianej podstawie
  • 30 kart do odwzorowań, po 10 kart na każdy kształt piramidek
  • instrukcję
Wszystko wykonane jest starannie, z dbałością o najmniejsze szczegóły.Zabawa piramidkami jest "dziecinnie prosta" nie mniej bardzo wciągająca dla dzieci, które obeznane są w temacie odwzorowań, a dla pozostałych dzieciaków jest nie lada wyzwaniem. Moja 3,5 latka bardzo polubiła zabawę z piramidkami, a dzięki temu, że ma ją dostępną pod ręką na swojej półeczce z pomocami sięga po nią codziennie i nie odłoży jej z powrotem jak nie ułoży wszystkich kart. A to chyba najlepsza rekomendacja jaką można otrzymać :) 

Pozdrawiamy cały zespół LiLco :)


Nasze jesienne odkrycie wśród pomocy możecie znaleźć TUTAJ.
Prześlij komentarz

0 Komentarze