Proste zagadki dla dzieci - WIR

 
Osobiście uwielbiam twórczość Elżbiety i Witolda Szwajkowskich. W naszej domowej biblioteczce mamy kilka tytułów dzieł wydanych pod ich nazwiskiem. Na widok najmłodszego ich "dziecka" aż zaświeciły mi się oczy. I tak oto od dłuższej już chwili z moim 3latkiem odkrywamy zagadki :)


Każdy maluch jest ciekawy świata. Zadaje setki pytań i poszukuje na nie odpowiedzi. A gdyby tak role się odwróciły? I to my będziemy zadawać dziecku pytania?

Rewelacyjnie przygotowane karty pełne zagadek, które sprawdzą się zarówno w domu jak i w podróży. A ich ilość sprawia, że szybko nie pójdą w kąt. Nasz zainteresowany zagadkami 3latek szybko nie odpuszcza i nie kończy zabawy dopóki nie odpowie na znaczną większość zadawanych pytań. Cóż ten typ tak ma :)


W zestawie mamy aż 110 kart podzielonych na 7 kategorii zagadek. Możemy bawić się tylko jedną kategorią, możemy dowolnie je miksować.

Karty są dwustronne. Na jednej stronie widnieje pytanie, a na drugiej mamy odpowiedź w formie słownej jak i graficznej. Na każdej z kart widnieje również napis do której kategorii należy karta. Pytania są zróżnicowane. Jedne są łatwiejsze, inne nieco trudniejsze. Ogrom wiedzy przekazywany najmłodszym w formie zabawy. I to jest w tym najlepsze!


Podczas zabawy dzieciaki poszerzają swoje słownictwo, ćwiczą koncentrację, logiczne myślenie a także uczą się wyciągać wnioski. 


Proste zagadki dla dzieci

POLECAMY!

Prześlij komentarz

0 Komentarze