Długopis 3D

 Gdy opublikowałam zdjęcia komórki roślinnej i zwierzęcej w wersji 3D, którą zrobił Kuba niektóre osoby powątpiewały czy to aby na pewno zrobił on sam. Dodam, że nie było tam nic trudnego w wykonaniu... bowiem praca polegała na powycinaniu kilku elementów z pianki kreatywnej, zabawa z plasteliną i klejem na gorąco. Tak się składa, że Kuba już dość długo doskonale radzi sobie z obsługą kleju na gorąco :) Dlatego, gdy otrzymałam propozycję pokazania Wam magicznego długopisu, a zarazem drukarki ręcznej 3D nie zawahałam się bowiem działa on na podobnych zasadach.


Czym jest Długopis 3D? To ciut większy długopis wyposażony w niewielki wyświetlacz, kilka przycisków, niewielki otwór, do którego wkłada się filament oraz gniazdo, do którego podłącza się zasilacz. W opakowaniu znajduje się również stojak, w którym można umieścić urządzenie w czasie pracy, kilka sztuk różnokolorowego filamentu. 

Obsługa jak już wspomniałam jest bardzo prosta, wymaga jedynie przyzwyczajenia się do długopisu, wyczucia jego zachowania i oczywiście poeksperymentowania z filamentem (dostosowania prędkości jego wysuwania się) i różnymi temperaturami grzania. Co ważne, długopis 3D nie wymaga do działania żadnych konfiguracji, oprogramowania ani innych urządzeń. Jedynie co musimy to podłączyć go za pomocą dołączonego kabla do prądu a potem wziąć w dłoń i zacząć tworzyć.

Jak działa długopis? Po uruchomieniu urządzenia umieszczony w nim filament jest podgrzewany do określonej temperatury, a następnie wypychany przez końcówkę długopisu. Taki filament nie tylko bardzo szybko się roztapia, ale również szybko zastyga, kiedy tylko przestaje być wystawiony na działanie gorąca. Dzięki temu już w chwilę po jego wyjściu z długopisu przestaje być plastyczny, a stworzone przy jego użyciu rysunki i przedmioty są trwałe. 
Skąd brać szablony do rysowania? Można przygotować samemu, użyć własnej wyobraźni bądź wspomóc się wujkiem google ;) 

Dla kogo przeznaczony jest taki długopis? Wszystko zależy od dziecka i jego umiejętności. Moja 7latka spokojnie daje radę, 11 latek również, a i nie ukrywam, że ja też dobrze się z nim bawiłam ;)

Jeśli chcielibyście kupić taki magiczny długopis swoim pociechom polecam od razu zamówić większą ilość filamentu ;) Niestety zużywa się on dość szybko więc lepiej mieć go spory zapas :)

Długopis 3D możecie kupić TUTAJ.


*Post powstał w ramach współpracy :)

Prześlij komentarz

0 Komentarze