Puzzlomania z DODO

Układanie puzzli nie ma limitu wiekowego... układać puzzle mogą już dwulatki, przedszkolaki, młodzież aż po dorosłych. Trzeba jedynie dobrać stopień trudności oraz odpowiednią liczbę elementów do umiejętności układającego. Z maluchami zaczynamy od bardzo prostych zadań...  dwu- lub trzyelementowe, żeby maluch nie frustrował się niepowodzeniami. Im starsze dziecko, tym wyżej stawiamy poprzeczkę. Do układania puzzli dziecka nie zmuszamy, ale ciekawie zachęcamy. Wiadomo, nie wszystkie maluchy lubią takie zabawy. Każde dziecko jest inne i to co pasuje jednemu, drugiemu może już nie koniecznie pasować. Puzzle jednak warto układać. Puzzle ćwiczą pamięć, koncentrację, skupienie uwagi, rozwijają sprawność manualną, koordynację oko-ręka, wzmacniają poczucie własnej wartości. Dlatego dziś pokażę Wam puzzle, które zagościły na półce najmłodszej.


Puzzle DODO - znajdziemy wśród nich wiele motywów ale bez wątpienia królują w nich zwierzęta i pory roku. Zestawy różnią się liczbą elementów oraz ich wielkością, co daje możliwość szerokiego wyboru dostosowanego do wieku dziecka. Puzzle a'la sorter, puzzle obserwacyjne, puzzle w ramce - do wyboru do koloru, a kolory mają naprawdę piękne :)


Dla mojej 3,5 latki wybrałam zestawy o różnym stopniu trudności. Puzzle 16 elementowe, które nie sprawiają już większych problemów z ułożeniem ale skusiłam się na to, iż są to puzzle dwustronne, bowiem na jednej stronie znajduje się zwierzęcy obrazek, na drugiej zaś znajduje się ten sam wzór w formie kolorowanki, którą maluch śmiało może pokolorować według własnego uznania. I to dopiero jest frajda ułożyć puzzle, które "stworzy" się samemu. 

           


Puzzle 60 elementowe to niezłe wyzwanie dla 3,5 latki. Do wyboru mamy aż 8 zestawów o 2 różnych tematykach: 4 zestawy przedstawiające różne środowiska życia zwierząt oraz 4 zestawy z układankami o różnych porach roku. Tym razem również wybór padł na zwierzaki ;)
80 elementowe puzzle obserwacyjne wybrałam "na zaś". Chociaż od czego ma się starsze siostry, które chętnie włączają się do zabawy z najmłodszą. Puzzle obserwacyjne to puzzle, które poza obrazkiem posiadają również ramkę, w której to znajdują się pojedyncze elementy, które dzieci odszukują na ułożonym obrazku. Nasz zestaw po ułożeniu przedstawia zwierzęta oraz rośliny, które możemy spotkać w ogrodzie.


  DODO to nie tylko puzzle, to również gry. Moje dzieciaki uwielbiają grać w memory więc przy okazji zamawiania puzzli zamówiłam im również Memo. Gra w memory to świetna zabawa dla dzieci w różnym wieku - u nas grają dzieciaki w wieku 3-8 lat i wcale a wcale nie jest powiedziane, że te najmłodsze dzieciaki z góry skazane są na porażkę. Już niejednokrotnie najmłodsza ogrywała starszaki. Zabawa połączona z edukacją, nauką zapamiętywania, cierpliwości i skupienia. DODO posiada w swojej ofercie różne zestawy tematyczne do wyboru: Dinozaury, Zwierzęta, Emocje, Jagody, Owoce i Warzywa oraz Dzikie Zwierzęta. Jest więc w czym wybierać :)Puzzle DODO i Memo znajdziecie TUTAJ.


 * Post powstał przy współpracy z marką TM Toys


Prześlij komentarz

0 Komentarze