Naucz się kodować z Educarium


O nauce kodowania pisałam już wiele razy. Moje dzieciaki lubią kodowanki pod różnymi postaciami.... te, które ja im przygotuje, czy inne tzw. "gotowce". Nauka kodowania niesie za sobą samo dobro... uczy logicznego myślenie, wymaga dostrzegania i nazywania problemów oraz poszukiwania niestandardowych rozwiązań, uczy analizowania, wyciągania wniosków. Nie ma lepszej nauki niż nauka przez zabawę. Cieszy więc zatem ogromnie, że swoje pierwsze kroki w kodowaniu stawiają już nawet przedszkolaki, uczniowie klas 1-3 i starsi.


Naucz się kodować  to seria gier, która wprowadza dzieci krok po kroku w świat kodowania.


Na serię składają się 3 zestawy - dla przedszkolaków 5-6 latków, dla uczniów klas wczesnoszkolnych 7-8 latków oraz 9-10 latków. 

Jakiś czas temu pokazałam Wam zestaw dla najmłodszych, dziś pora na zestaw dla najstarszej grupy.

Każdy z zestawów to 3 różne poziomy. W naszym zestawie są to:

  • poziom 1 - dzieci kodują optymalną ścieżkę o określonej liczbie ruchów i uwzględniającą przedmiot po drodze
  • poziom 2 - każdy wiersz kodu składa się z dwóch części: kierunek i liczba powtórzeń, dzieci kodują ścieżkę z uwzględnieniem dwóch przedmiotów po drodze z wykorzystaniem podwójnych poleceń
  • poziom 3 - każdy wiersz kodu oddzielony jest przecinkami jak w realnym oprogramowaniu komputerowym; trudniejsze zadania określają większą liczbę przedmiotów po drodze


Na czym polega zabawa?
Dzieci tworzą sekwencję poleceń dla określonego zadania, jakim jest przejście od punktu START do punktu META. W zabawie można brać udział solo bądź w parach (jedno dziecko układa sekwencje, drugie ją wykonuje). Dzieci przy okazji nauki kodowania ćwiczą również angielski :)


Do zestawu dołączone są również dodatkowe arkusze z tafelkami kodowymi do kopiowania.


Dla kogo ten zestaw? Jak podaje producent... dla dzieci 9-10lat. Ja dodałabym jeszcze, że dla dzieci, które z kodowaniem nie miały jeszcze styczności. Dzięki takiemu zestawowi będą miały okazję poćwiczyć, załapać bakcyla do kodowania. Moje dziewczyny 8-9lat poradziły sobie z wszystkimi zadaniami bez problemu. Poradziły sobie dlatego, że niejednokrotnie ćwiczyliśmy już podobne zabawy ale dla dzieci, które z kodowaniem nie miały jeszcze styczności może to być nie lada wyzwanie.

Czy polecamy? Owszem! Bardzo fajna pomoc aby zachęcić dzieciaki do nauki... nauki przez zabawę :)


Prześlij komentarz

0 Komentarze