Świat mórz i oceanów


Świat mórz i oceanów to świetna propozycja dla małych i tych nieco większych miłośników przyrody. Książka, która zabierze dzieci w niesamowitą podróż przez morską toń, w której to spotkają przerażające rekiny, imponujące wieloryby, przyjazne delfiny, gigantyczne ośmiornice, żółwie, kraby, koniki morskie i wiele innych niesamowitych stworzeń


Dzięki książce młody czytelnik dowie się dlaczego morza i oceany są ważne dla ludzi. Pozna zawody, które nierozerwalnie wiążą się z wodą, a także przekona się, jakie sporty można uprawiać na wodzie, oraz co można robić na plaży. Odkryje słynne latarnie morskie, a także dowie się o zjawiskach pogodowych charakterystycznych dla morskich terenów. Ogrom wiedzy przekazany prostym językiem, choć jak na atlas przystało troszkę formalnym językiem. Tekstu nie ma zbyt wiele ale za to zawarte są w nim najistotniejsze informacje, a także nie zabrakło ciekawostek. Na uwagę zasługuje fakt, iż każda rozkładówka dotyczy innego zagadnienia, tworząc spójną całość. Nie ma więc przymusu czytania książki kartka za kartką. Można otworzyć książkę na dowolnej rozkładówce czy też "skakać" po nich nie po kolei, autor bowiem świetnie przeplata tematy, dzięki czemu nie sposób się nudzić poczas lektury.

Poza stroną merytoryczną na uwagę zasługuje również strona graficzna. Całostronicowe ilustracje ze stonowaną paletą barw doskonale stanowią zarówno tło dla tekstu, jak i dopełnienie omawianej treści.
POLECAMY wszystkim rządnym ciekawostek młodych odkrywców. Śmiało możecie podsunąć tę książkę już 7-latkom.


Prześlij komentarz

0 Komentarze