Drzewa Wyd. Dwie Siostry

 


Wśród książek dla dzieci są takie obok których nie da się przejść obojętnie. Niejednokrotnie się o tym przekonywaliście, czytając o naszych wyszukanych perełkach. Dziś również będzie o takiej książce... takie nasze must have. Nawet nie muszę Wam pisać dlaczego... wystarczy, że podam nazwę wydawnictwa, które ją wydało. Tadam... Wydawnictwo Dwie Siostry. I wszystko jasne ;)


Książka dla dzieci w różnym wieku, prawdziwa kopalnia wiedzy. Książka, która zachwyca od pierwszej do ostatniej strony.  Książka dużego formatu, dzięki któremu rozkładówki są na prawdę zjawiskowe. Twarda oprawa, znakomity druk. 72 strony, a każda rozkładówka to inna tematyka ale każda związana z drzewami. Strony, które chłonie się i połyka. Nawet nie wiedziałam, że można napisać tak rozmaicie i różnorako o drzewach.


Podróż po świecie drzew rozpoczyna się od drzewa życia. Kolejne tablice to drzewa, liście, korzenie, mieszkańcy drzew oraz ich zjadacze. Drzewa a pory roku, zróżnicowanie gatunkowe... najgrubsze, najwyższe czy najstarsze. Nie pominięto również faktu wykorzystywania drewna jako surowca do budowy drewnianych budowli, instrumentów, pojazdów czy też innych jakże istotnych dla naszej cywilizacji sprzętów. W książce tej nie pominięto niczego! Drzewo genealogiczne, wspomniane darwinowskie drzewo życia, sztuka bonsai, pokazane jest także znaczenie drzew w religii, w baśniach a nawet w mitach. Ogrom wiadomości, ciekawostek i faktów związanych z drzewami na przestrzeni stuleci.


Książka zachwyca nie tylko treścią ale i obrazem. Z całą pewnością stanie się dla wielu osób inspiracją do częstszych obserwacji przyrody. Jedno jest pewne... po tej lekturze żaden spacer nie będzie wyglądał tak sam.DRZEWA - książka, którą warto mieć w swojej domowej bibliotece.*wpis powstał w ramach współpracy z Wyd. Dwie Siostry

Prześlij komentarz

0 Komentarze