Książki z okienkami od Jupi Jo!

 

Podnieś klapkę i co? I oglądaj, czytaj, baw się! Bardzo lubimy książki z okienkami, dzieciaki chętnie je otwierają i poznają ich zawartość. One działają na dzieci jak magnes. Do tego jeśli książeczki są kartonowe to już wiem, że przetrwają one wiele. Dziś bierzemy pod lupę dwie książeczki z Wydawnictwa Jupi Jo! Książki niezwykle kolorowe, przepełnione ciekawostkami.


Podnieś klapkę. Ciało człowieka to książka, z którą dzieciaki odkryją tajniki ludzkiego ciała. Książka, która w obrazowy sposób pokazuje, że ciało człowieka jest cudowną maszyną, która działa dzięki współpracy wielu różnych organów. 55 okienek, pod którymi znajdziemy wytłumaczenie najważniejszych biologicznych zagadnień w anatomii człowieka. Idealna książka dla każdego pięciolatka, sześciolatka, a nawet siedmiolatka. Idealna książka dla każdego dziecka lubiącego zadawać ogrom pytań.

Moją uwagę przykuł już na wstępie spis treści, który również jest w formie okienkowej i pokazuje co znajdziemy w środku za pomocą pytań czy zagadek... Dokąd wędruje powietrze, gdy wciągniesz je przez nos? Dzięki nim możemy biegać, skakać, siadać, bawić się i uśmiechać.

Dalej jest jeszcze ciekawiej. Wszystkie zagadnienia przedstawione są prostym, dziecięcym językiem, nie typowo naukowym.

Podnieś klapkę. Kocham dzikie zwierzęta to równie fascynująca książka. Jeśli macie w domu małych miłośników zwierząt uwielbiających zadawać pytania to ta książka jest Waszym must have. Tu również mamy okienkowy spis treści... Za co kochamy zwierzęta? Które z nich jest najszybsze, a które najwyższe? Czy dzikie zwierzęta są inteligentne? Czy dzikie zwierzęta wymierają?

Jakie zwierzęta poznamy w książce? Mądre ośmiornice, bystre wydry, przyjazne kapibary i niebezpieczne tajpany. Oprócz tego poznamy zwierzę, które nigdy nie umiera, będziemy podziwiać roztańczone głuptaki niebieskonogie i dowiemy się, które zwierzęta są zagrożone i jak można im pomóc. Poznamy najbardziej niebezpieczne zwierzę i wcale nie będzie to tygrys czy niedźwiedź. 

To nie wszystko, w książce jest jeszcze wiele innych zwierząt i fascynujących faktów o nich. Na pewno nawet nie jednego dorosłego zaskoczą niektóre fakty :)


POLECAMY!

*wpis powstał w ramach współpracy z Wyd, Jupi Jo!

Prześlij komentarz

0 Komentarze