Drzewo Jessego - przeżyj Adwent inaczej

 

Adwent już za kilka dni. Długo myślałam jak go przeżyć z dzieciakami w tym roku. Mój wybór padł na zdecydowanie inną formę niż to miało miejsce w latach poprzednich. Nie będzie kalendarza adwentowego. Zamiast niego będzie Drzewo Jessego, które tak naprawdę miałam już na oku rok temu (nawet zakupiłam Audiobook), ale dopiero fakt, pojawienia się książki na rynku przekonał mnie do tego pomysłu na 100%. 

Czym jest Drzewo Jessego?

Drzewo kojarzy się z genealogią, z poznaniem swoich korzeni, ale też korzeni swojego Zbawiciela – Jezusa Chrystusa i właśnie Drzewo Jessego to nic innego jak poznawanie przodków Jezusa. 

Co posłuży nam za drzewo? 

Gałązka drzewa kwitnącego... jabłoni, wiśni, gruszy, śliwki... Wkładamy ją do wazonu z wodą przed I niedzielą Adwentu. Każdego dnia, u nas będzie to poranek po śniadaniu, będziemy czytać jedno opowiadanie z książki, tekst Biblii mówiący o przodkach Jezusa, być może narysujemy coś w naszych "religijnych" zeszytach, odpowiemy na pytania, które niejednokrotnie zmuszą nas do refleksji, pomodlimy się modlitwą umieszczoną po każdej historii, a na koniec zawiesimy ornament na naszej gałązce. 

Ornamenty wieszamy od najniższej gałązki, tak, aby na Boże Narodzenie na samej górze zawiesić symbol Jezusa Narodzonego. Być może w okolicy świąt Bożego Narodzenia nasze drzewko miło nas zaskoczy…

I wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się odrośl z jego korzeni.


Zestaw zawiera 28 ornamentów (drewniane krążki + naklejki).  Adwent to okres wyznaczony przez 4 niedziele przed Bożym Narodzeniem (najkrótszy ma 22 dni, najdłuższy 28 dni). Zestaw ornamentów jest uniwersalny i można go dopasować do każdego Adwentu (zwyczajnie w krótszym Adwencie można pominąć niektóre opowiadania i tym samym nie wieszać wszystkich ornamentów). 

Do zestawu dołączony jest również sznurek do zawieszania ornamentów, a także plan czytania na każdy dzień oraz woreczek do przechowywania naszych krążków.
Co znajdziemy w książce?

Opowiadania wypełnione dziecięcymi przygodami... Marek i Budek, nierozłączni przyjaciele, którzy rozumieją się jak nikt. 7latek i 9latek, czyli podobny wiek jak nasze dziewczyny. Towarzyszyć im będzie młodsza koleżanka, Klara. Ooooo, niczym nasza Hania. Bohaterowie tworzą wspaniałe trio i to  wspólnie z nimi moje domowe trio będzie przeżywać przygody, odkrywać świat i codziennie uczyć się czegoś nowego. Przez pryzmat zwykłych, codziennych przygód, będziemy wspólnie zagłębić się w historie biblijne, te znane i mniej znane. Przepiękna szata graficzna, ilustracje umieszczone w książce jeszcze bardziej zachęcają młodych czytelników do wspólnej lektury.

Książka ta jest niezwykle wartościowa. 
Jak już wspomniałam, poza książką i zestawem ornamentów można nabyć Audiobook. Po cichu liczę, że połączenie książki z Audiobookiem to będzie strzał w 10!


Codziennie przeżyty Adwent z Drzewem Jessego w połączeniu z roratami, wieńcem adwentowym... to będzie zdecydowanie dobry czas!


Drzewo Jessego - zestaw ornamentów

Drzewo Jessego - książka

Drzewo Jessego - AUDIOBOOK
*post powstał we współpracy z Drzewo Jessego w rodzinie

Prześlij komentarz

0 Komentarze