Matura - Matematyka 2023 Wyd. Greg

 

Co prawda do matury mamy jeszcze dłuuuużą chwilę, ale może wśród naszych czytelników są rodzice mające dzieci zdające egzamin dojrzałości w maju przyszłego roku. Jeśli są, to ten post jest właśnie dla nich :)

Pamiętam swoją maturę i czas przygotowywania się do niej. Szkoda, że za moich czasów nie było tak fajnie przygotowanych "ściągawek". Co prawda matury z matematyki nie zdawałam bo obraziłam się na nauczyciela i w ostatniej chwili zamieniłam matematykę na chemię ale matematyki zawsze lubiłam się uczyć.

Jak już wcześniej pisałam... "ściągawka" od Wydawnictwa Greg to świetnie przygotowana propozycja dla wszystkich licealistów i uczniów technikum. Od siebie dodam, że nie koniecznie tylko dla maturzystów ale dla wszystkich uczniów, którym z matematyką mają nie "po drodze", a dzięki tej książce mogą zgłębić treści, które nie do końca "kumają". W dodatku wszystko mają wyłożone jak kawa na ławę, w jednej jakże obszernej książce. Jasno i czytelnie, z szatą graficzną idealną dla wzrokowców. To książka również dla uczniów młodszych klas, którzy chcą na bieżąco powtarzać omawiany na zajęciach materiał.Rysunki, tabele, wykresy, objaśnienia krok po kroku, zadania wraz z rozwiązaniami, a także przykładowe arkusze egzaminacyjne. 12 działów, a w każdym teoria poparta praktyką. Każdemu zadaniu towarzyszy pełne rozwiązanie i liczne komentarze umieszczone na marginesach, które krok po kroku tłumaczą sposób postępowania, dzięki czemu można prześledzić tok myślenia lub drobiazgowo sprawdzić własne rozwiązanie. Oprócz komentarzy bocznych w książce znajdują się liczne podpowiedzi dla uczniów co warto powtórzyć, na co zwrócić jeszcze uwagę. Są też wskazówki dotyczące matury oraz zadania z poprzednich lat, przykładowe arkusze z kluczem odpowiedzi.
Repetytorium zostało przygotowane przez specjalistki z pełną dbałością o poprawność merytoryczną i z uwzględnieniem charakteru egzaminu maturalnego - tak możemy przeczytać na stronie Wydawnictwa. Trzymając tę książkę w ręce i patrząc na jej zawartość nie mogę się nie zgodzić. Uważam, że jest to ogromna pomoc dla uczniów i nie tylko. 


POLECAM!

A maturzystom życzę powodzenia!

*wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem Greg.

Prześlij komentarz

0 Komentarze