Pinku - cudowne książki o emocjach

 

Książki, obok których nie możemy przejść obojętnie. To książki must have, które powinny gościć w każdej domowej biblioteczce, nie ważne czy małej czy dużej. Książki, które powinien przeczytać swoim dzieciom każdy rodzic bowiem książki te powinno znać każde małe i większe dziecko, to czytające już samo i to, które czytać jeszcze nie potrafi.


Jesteś ważny, Pinku! Książka o poczuciu własnej wartości dla dzieci i dla rodziców trochę też


- Cześć, jestem Pink!
- Cześć, Pinku. Kim jesteś?
- Nie wiem.
- Jak to nie wiesz? Zastanów się chwilkę.
- Jestem taki jak wszyscy.
- Nie, jesteś unikalny.

Ty też jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. Tak jak Pink - Twój nowy przyjaciel.Kim jest Pink?

Pink to mały niebieski stwór, jedno ucho ma okrągłe, a drugie trójkątne. Uwielbia swoich przyjaciół, babeczki bananowe i grę na ukulele. Nie lubi kożuchów na mleku i Fiszki, a także gdy ktoś go okłamuje. Nie lubi też występować publicznie. Bardzo go to stresuje.

16 różnych historii, podczas których razem z Pinkiem uczymy się akceptować siebie takimi jakimi jesteśmy, uczymy się budować poczucie własnej wartości. Odkrywamy, że możemy mieć wady, nie wszyscy muszą nas lubić i mamy prawo do błędu. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi i najważniejsze, by jak najszybciej każdy z nas to zrozumiał.

Każdy rozdział dotyczy innej sytuacji ale każdy składa się z dwóch części... z rozmowy - dialogów (genialny manewr pokazujący dzieciom i rodzicom, że rozmowa jest bardzo ważna) i z ćwiczeń. Rozmowy pomagają Pinku budować poczucie własnej wartości, natomiast zadania pomagają nam i naszym dzieciom lepiej zrozumieć poruszany temat, odnieść go na "swoim" przykładzie. Zadania te są ciekawe i różnorodne... są pytania, sugestie odpowiedzi czy też miejsca na odpowiedzi własne, są też miejsca na rysunki. Jakby tak spojrzeć na tą książkę z innej strony, to to taki troszkę zeszyt ćwiczeń. Bardzo fajny zeszyt ćwiczeń!


Wspaniała, mega wartościowa, bezcenna lekcja budowania wiary w siebie. Książka, która sprzedała się już w ponad 100tyś. egzemplarzy. 


Gdy nabierzemy już wiary w siebie, możemy skupić się na relacjach z rówieśnikami w kolejnej części książki.

Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! Książka o relacjach z rówieśnikami dla dzieci i rodziców trochę też

- Cześć, Pinku!
- Cześć!
- Pink jest...
- Jestem stworem, niebieskim stworem. Mam nos z futerkiem i jedno ucho okrągłe, a drugie spiczaste. Lubię piec babeczki, robić niespodzianki i grać na ukulele. I jeszcze świetnie się skradam!
- Tak właśnie!
- O! I jeszcze mam wielu przyjaciół.
- Tak? A kogo?
No właśnie... Pink ma troje przyjaciół... Bingo, Leo i Lulka. Razem chodzą do szkoły, razem spędzają czas, wspólnie się bawią, zapraszają się nawzajem na nocowanki. Dotąd się nie zastanawiali dlaczego, ale tak po prostu jest - są dla siebie WAŻNI i okazują to sobie na wiele różnych sposobów.

Bo przyjaciel to właśnie ktoś, kto jest dla Ciebie WAŻNY. To ktoś, kto wie, co lubisz, a czego nie i przy kim możesz być sobą. Kto opowiada Ci o sobie i uważnie słucha, gdy mówisz. To ktoś, kto się o Ciebie troszczy. I o kogo troszczysz się Ty.

Ponownie mamy tu 16 pełnych wartości, różnych historii. Historii z życia wziętych, historii podczas których wspólnie z Pinkiem dzieci zrozumieją jak odnaleźć się w relacji z rówieśnikami, jak je pielęgnować, jak doceniać. Odkryją czym jest prawdziwa przyjaźń, jak o nią dbać i jak ją budować... drobne gesty, troska, zaufanie, przepraszanie, słuchanie innych, prawo do popełniania błędów, wybaczanie, wspieranie, czy szczera rozmowa to wszystko jest ważne w budowaniu przyjaźni. Warto poznawać nowych znajomych ale trzeba też wiedzieć, że nie ze wszystkimi musimy się przyjaźnić.

Po przeczytaniu tej książki jedno stanie się pewne... Pinku stanie się Waszym "książkowym przyjacielem"!
Swoją wartość już znamy, prawdziwych przyjaciół też mamy, pora na szukanie odwagi w sobie! Tak więc zapraszam na kolejną odsłonę Pinka...

Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też


- Cześć, jestem Pink!
- Cześć, Pinku!
- Ale ja nie mówię do ciebie, tylko do nich.
- Aaaa, do dzieciaków?
- Tak! I teraz się zgubiłem, i nie wiem co powiedzieć.
Historie zawarte w tej części poruszają strach przed czymś nowym, świadomość, że nie zawsze wszystko układa się według naszego planu czy oczekiwań, że w życiu zdarzają się trudne momenty, że warto pokonywać własne obawy, uczyć się radzić sobie z przeciwnościami losu. Nasz bohater stawia czoło wielu trudnym sytuacjom, które mogą spotkać przecież każde dziecko... stres na teście, nerwy, wybuch paniki, smutek, gniew, strach... Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż nie zawsze dostajemy to, czego chcemy nawet jeśli wkładamy w to wiele wysiłku i pracy. W tej części książki nasz bohater pokaże dzieciom jak przejść przez trudne momenty w życiu, a także niejednokrotnie udowodni, że nie trzeba martwić się na zapas.


Najważniejsze motto tej książki jest takie, że nie zawsze trzeba dawać radęPinka powinni poznać wszystkie dzieci! Książki pełne ciepła, pisane prostym, zrozumiałym dla dzieci językiem. Teksty trafione w punkt, nikt się tu nie wymądrza, nie ma skomplikowanych wskazówek, sytuacje są bliskie dzieciom, takie z codziennego życia co sprawia, że dzieciom łatwiej zrozumieć, do tego zachwycające ilustracje sprawiają, że całość jest bardzo dobrze opracowana, przejrzysta do tego mega wartościowa. Jeśli jeszcze nie znacie Pinka, koniecznie sięgnijcie po wszystkie trzy części. Nas ucieszyła bardzo wiadomość... powstaje kolejna, czwarta już część Pinka! Nie możemy się już doczekać :)

*wpis powstał w ramach współpracy z Wyd. Sensus

Prześlij komentarz

0 Komentarze