Jaki rowerek biegowy wybrać dla dziecka?Jak zachęcić dziecko do aktywności na świeżym powietrzu? Kupić mu niezbędny sprzęt... hulajnogę, rowerek biegowy, rower czy rolki. Ruch to zdrowie - wiedzą to chyba wszyscy.

1. Rowerki biegowe od lat robią prawdziwą furorę.

Pamiętam jak dziś, gdy nasze najstarsze dziecko (dziś już 12 lat) stawiał swoje pierwsze kroki na rowerku biegowym. Rowerek biegowy to inwestycja nie tylko w zdrowie ale i doskonały trening koordynacji ruchowej, a także doskonałe wsparcie motoryki dużej u dziecka. To również doskonałe wprowadzenie do jazdy na zwykłym rowerze.

2. Świetny środek lokomocyjny.

U nas sprawdzał się idealnie podczas każdego spaceru. Maszerowanie na nóżkach męczy, jazda na biegówce już nie :) Poza tym biegówką dzieciaki, nawet te najmłodsze są w stanie dużo szybciej pokonać określony dystans niż na nóżkach.

3. Jazda na biegówce to świetna zabawa.

Pamiętać jednak musimy aby wybrać sprzęt odpowiedni dla dziecka. Rowerek biegowy powinien być solidnie wykonany. Ponadto należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy. Od najmłodszych lat wpajać mu zasady bezpiecznego poruszania się po chodnikach czy ścieżkach rowerowych.


A jaki rowerek biegowy wybrać? Przede wszystkim odpowiedni do wieku dziecka.


I tak dla najmłodszych dzieci jako pierwszy rowerek polecamy rowerek biegowy Cariboo Friends

LEKKI, STABILNY, IDEALNY na prezent z okazji roczku. 

5-STOPNIOWA REGULACJA KĄTA NACHYLENIA KIEROWNICY, by maluszek mógł wygodnie pokonywać na nim nawet najdłuższe dystanse.

REGULOWANE SIODEŁKO w zakresie 25-30 cm, by maluch mógł korzystać i cieszyć się z rowerka przez dłuższy czas.

OGRANICZENIE SKRĘTU KIEROWNICY, by maluszek mógł bezpiecznie z niego korzystać. 

WYGODNE RĄCZKI, DWA KÓŁKA Z PRZODU, by zapewnić dziecku stabilność oraz ułatwić wsiadanie i zsiadanie z rowerka.


Jeśli macie w domu rocznego bobasa i zastanawiacie się nad kupnem pierwszego rowerka, to gorąco polecamy nasz model!

Gdy dziecko wyrośnie już z pierwszego rowerka, może przesiąść się na tradycyjny dwukołowy rowerek biegowy i tu polecamy rowerek biegowy Cariboo Classic.

LEKKI - TYLKO 2,60 KG i nawet 2 latek opanuje jazdę na dwóch kółkach. Dodatkowo jeśli podczas spaceru dziecku znudzi się jazda na rowerku (w co wątpię) rodzic bez problemu przejmie stery niosąc go w ręce.

PROSTA KONTRUKCJA z wygiętą, nisko zawieszoną ramą, by dziecku ułatwić wsiadanie i zsiadanie z rowerka. Wyprofilowane, ergonomiczne siodełko, by dziecku było wygodnie ale i bezpiecznie podczas jazdy.

BEZOBSŁUGOWE OPONY, czyli opony bezdętkowe z pianki EVA nie wymagające pompowania. Niewielka waga, duża wytrzymałość.

REGULOWANE SIODEŁKO w zakresie 33,5-48 cm, by mógł posłużyć małemu rowerzyście przez dłuższy czas.


Aby ułatwić dziecku naukę jazdy na biegówce, dobór odpowiedniego rowerka biegowego jest kluczowy. Jeśli macie wątpliwości ekipa z Cariboo Wam pomoże dopasować ten najodpowiedniejszy. Poza wzrostem dziecka i względami estetycznymi, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na bezpieczeństwo. Pamiętając o bezpieczeństwie, należy dziecko wyposażyć w kask, bo bez kasku ani rusz.


Prezenty pod choinkę wjechały wcześniej, szaleństwo po domu każdego dnia, ale to największe szaleństwo dopiero na wiosnę... oj będzie się działo, gdy na podwórko wjedzie pięciu rowerzystów jednocześnie :)*wpis powstał w ramach współpracy z Cariboo

Prześlij komentarz

0 Komentarze