ŁADNA HISTORIA Wyd. Kropka

 

Historia to jeden z ulubionych szkolnych przedmiotów mojego najstarszego domowego ucznia. Nie wiem po kim te zamiłowania odziedziczył, bo ja historii wręcz nie znosiłam. Może fakt, że nie chodzi do szkoły i to, że może zdobywać wiedzę na swój własny sposób do tego się przyczynił. Może to to, że co jakiś czas podrzucam mu książkowe "perełki", które uda mi się wyłapać w sieci. A może to zupełnie coś innego...  Dziś kolejna propozycja książkowa, z którą dzieciaki przekonają się, że nauka historii wcale nie musi być nudna.


Ładna historia to opowieści o rodach, które zamieszkiwały polskie ziemie od X wieku naszej ery aż po współczesność oraz ich bardzo rozgałęzione drzewa genealogiczne. Znajdziecie tu nie tylko rodziny królów, książąt czy wielkich wodzów takich jak Bolesław Chrobry, Zawisza Czarny czy Jadwiga Andygaweńska. Są tu też rodziny wynalazców, uczonych i artystów, a wśród nich Fryderyk Chopin czy Maria Skłodowska-Curie. Cały ogrom ciekawostek na temat ich samych oraz czasów i miejsc, w których żyli.

Czy wiecie, dlaczego Stanisław August był najczęściej porywanym królem Polski? Która polska królowa została koronowana w wieku zaledwie dziesięciu lat? Dlaczego Fryderyk Chopin nazywany był „cudownym dzieckiem” oraz czy historia może rosnąć na drzewie? To tylko niewielka część ciekawostek, które czekają na dzieci na kartach książki. Dzięki temu, że w książce poza faktami znajdziemy właśnie mnóstwo ciekawostek, książka nie jest nudną, typowo "szkolną" lekturą.Co jeszcze znajdziemy w książce? Mnóstwo informacji o tym, jak żyło się setki lat temu, o przydomkach polskich władców, o strojach średniowiecznych dam czy królewskich ucztach. Są tu też drzewa genealogiczne, które prezentują powiązania między opisywanymi postaciami.Ładna historia jest świetnie napisana, z pomysłem opracowana. To zdecydowanie pozycja, obok której nie powinno przechodzić się obojętnie.Prześlij komentarz

0 Komentarze