Gotowy do czytania

 

Długo zabierałam się za rozpoczęcie nauki czytania z Hanią. W tym roku odpuściłam nieco naukę z domowymi uczniami tzn. postawiłam bardziej na ich samodzielność zyskując w ten sposób więcej czasu dla najmłodszych. I tak oto, nauka czytania czas start... uczymy się od jesieni, a ten kto nas czyta, ten wie, że jesteśmy wierni tzw. sylabowej nauce czytania. Nauka poszczególnych paradygmatów szła nam dość szybko. Obecnie zatrzymaliśmy się na dwuznakach, choć i te pierwsze mamy już za sobą. Czytamy słowa, krótkie a nawet dłuższe zdania. W przypadku Hani dość szybko przeszliśmy na mały druk. Przekopałam internety za czymś nowym, co wniesie świeżość w nasze codzienne czytanie, z nadzieją, że pojawiły się na rynku jakieś nowe książeczki, których nie miałam gdy uczyliśmy się czytać ze starszakami. I tak trafiłam na książeczki GOTOWY DO CZYTANIA.  


Bardzo fajnie zestaw dwóch książeczek dostosowanych do sylabowej metody nauki czytania. Proste zdania i łatwe teksty cieszą dzieciaki i zachęcają do dalszej nauki. Krótkie zdania sprawiają, że dziecko chętniej pokonuje stronę za stroną. Swego czasu przygotowałam sporą ilość pomocy do nauki czytania,  dzięki temu mam jeszcze większy szacunek dla autorów m.in. tych książeczek. Wiem ile mnie kosztowało ułożyć najprostsze zdania składające się z sylab otwartych. Tu autorki nie dość, że dokonują niemożliwego to jeszcze wszystko to ma ręce i nogi... zdania mają sens a czytanki są ciekawe.

Książeczki te są idealne i dają dziecku ogromną radość ze stawiania pierwszych samodzielnych kroków w czytaniu.

Czcionka jest duża i czytelna, bez zbędnych ozdobników co znacznie ułatwia dziecku czytanie przy pomocy palca i śledzenie tekstu.

W książeczkach znajdują się również duże i kolorowe ilustracje, które uatrakcyjniają naukę czytania.

Pierwsza część to zbiór krótkich zdań, które mimo prostoty składają się w ciekawe dla dzieci historyjki.
Druga część to już dłuższe zdania ale wciąż z otwartymi sylabami a trudniejsze słowa zastąpione są obrazkami.

Moim zdaniem, książeczki te skazane są na sukces. Moja Hania je uwielbia. Są to pierwsze samodzielnie przeczytane książeczki od deski do deski przez moją Hanie.


Polecam bo na prawdę WARTO! Warto podarować dziecku radość i satysfakcję jaką daje mu samodzielne czytanie.

Ps. Książeczki te możecie nabyć również w wersji dużego druku (szkoda, że wcześnie nie trafiłam na nie :))

Prześlij komentarz

0 Komentarze