Papuga Aga opowiada

 

Już chwilę minęło, jak testujemy świetną pomoc logopedyczną, która w świetny sposób rozwija zdolność logicznego myślenia, zasób słownictwa a także umiejętność opisywania i opowiadania. Rewelacyjna pomoc dla przedszkolaków i nie tylko.


PAPUGA AGA OPOWIADA to 10 zestawów historyjek obrazkowych. Każdy zestaw natomiast zawiera 10 historyjek, a każda historyjka składa się z 4-elementów. Każdy zestaw podporządkowany jest określonym głoskom. Łącznie cały zestaw zawiera 100 historyjek do opisywania i opowiadania! Ogromna dawka ćwiczeń!Dziś pokażę Wam ogólną charakterystykę zestawów, a w następnym poście nieco uchylę rąbka tajemnicy odnośnie poszczególnych historyjek.

Karty z poszczególnych zestawów łatwo posegregować, gdyż każda karta na odwrocie jest oznaczona  odpowiednimi numerami. 

Część historyjek poświęcona jest każdej z głosek osobno, część to historyjki różnicujące głoski podobne do siebie, a jeszcze inna część to miks, czyli historyjki utrwalające wszystkie ćwiczone głoski danego zestawu.


Do każdego zestawu dołączona jest książeczka, w której to znajdują się m.in. krótkie opowiadania i ćwiczenia związane z historyjkami w formie zestawu pytań, na które to odpowiedziami są słowa zawierające ćwiczone głoski. Możemy pracować z książeczką, możemy i bez. Możemy się nią inspirować do tego jak należy pracować z tym zestawem i ubogacać go o własne pomysły. Możliwości są ogromne!
Osobno do zestawów z historyjkami możemy zamówić kolorowanki - w pakiecie lub solo. Pakiet Kolorowanki logopedyczno-edukacyjne Papuga Aga opowiada to 10 zeszytów, a w każdym z nich jest po 10 wybranych rysunków. Dzięki kolorowankom dzieci nie tylko poćwiczą grafomotorykę ale i w przyjemny sposób utrwalą prawidłową artykulację głosek w wyrazach i zdaniach. Dzieci umiejące już czytać, mogą przy okazji poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem bowiem do każdego tekstu umieszczono dodatkowo pytania.
Ja jestem pod ogromnym wrażeniem jaki potencjał został w nim ukryty. Brawo dla Wydawcy!

Z zestawu mogą korzystać logopedzi, ale sprawdzi się on również w pracy w domu. Wiem, bo sprawdziłam na mojej 5latce.


*wpis powstał w ramach współpracy z Komlogo

Prześlij komentarz

0 Komentarze