Nauka niemieckiego od podstaw - PWN

 

W klasie 7 szkoły podstawowej dochodzi nauka drugiego języka obcego... mój siódmoklasista wybrał sobie niemiecki... Czy będzie w stanie sam go opanować na poziomie podstawy programowej to się okaże. Jedno jest pewne... nauka języka obcego wymaga czasu i systematyczności. 

W jaki sposób możemy nauczyć się języka niemieckiego?

Słuchając piosenek, oglądając ulubione seriale czy filmy w języku niemieckim (koniecznie włączając opcję z napisami). Dzięki temu dziecko nie tylko osłucha się z językiem, ale także zapamięta słownictwo i gramatykę.

Dobrą praktyką szlifowania niemieckiej gramatyki jest też czytanie książek czy ćwiczenie z odpowiednio dobranymi książkami. Wybrałam dla Kuby zestaw książek, które mam nadzieję pomogą mu w nauce.


Znajomość gramatyki niemieckiej jest niezbędna do skutecznej komunikacji. Dzięki niej wiemy, np. jak używać poprawnie odmienionych czasowników czy liczebników.

Gramatyka języka niemieckiego z ćwiczeniami w sposób klarowny i przystępny wyjaśnia poszczególne zagadnienia gramatyczne. 85 jednostek tematycznych; obejmujących ćwiczenia wdrażające, automatyzujące, utrwalające i testujące. Każde zagadnienie gramatyczne jest tu szczegółowo omówienie, a także zilustrowane licznymi przykładami. Na końcu książki znajduje się klucz do wszystkich ćwiczeń, a także tablice gramatyczne. Myślę, że książka ta będzie bardzo pomocna mojemu siódmoklasiście w samodzielnym zdobywaniu wiedzy.
Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego dla początkujących to kolejna książka, która przeznaczona jest dla uczniów stawiających swoje pierwsze kroki w nauce języka niemieckiego. Poziom podstawowy, zawierający szczegółowe i zrozumiałe komentarze w języku polskim, moc przykładów to zalety tego repetytorium. Tak jak w poprzedniej książce, tak i tu mamy bogaty zestaw ćwiczeń wdrażających, automatyzujących i utrwalających poszczególne struktury gramatyczne. 

Kolejna książka jest przeznaczona dla uczniów szkół średnich bowiem umożliwia ona uzupełnienie lub gruntowne powtórzenie i usystematyzowanie zagadnień gramatycznych z języka niemieckiego, obejmuje zagadnienia na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym.  To zdecydowanie jeszcze długo nie poziom kuby, ale z racji iż w pakiecie taniej wybrałam ją również :) Toż to od 7 klasy do szkoły średniej już nie daleko. To repetytorium pamiętam jeszcze za własnych czasów szkolnych (oczywiście w starszym wydaniu). Jest to bardzo fajne i dobrze przygotowane repetytorium. Autor zwraca uwagę na błędy najczęściej popełniane przez Polaków uczących się języka niemieckiego oraz zagadnienia, które sprawiają Polakom szczególne trudności.

Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego


Nasz egzemplarz jest najnowsza wersją tej książki i został on rozszerzony o wersję interaktywną wraz z nagraniami audio. Wersja interaktywna repetytorium dostępna jest na platformie SuperMemo. Kurs online jest w całości udźwiękowiony i wyposażony w mechanizm rozpoznawania mowy dla wybranych zadań otwartych. Nauka możliwa online z platformy oraz online i offline z aplikacji. Oparty na metodzie SuperMemo system powtórek zadań interaktywnych ułatwia szybkie i gruntowne opanowanie materiału.

Choć dziś można znaleźć on-line najróżniejsze słowniki to jednak wersja papierowa najbardziej do mnie przemawia. I tak zamówiłam Kubie mały, niepozorny, zawierający 24 tysiące haseł, znaczeń, zwrotów i przykładów użycia słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki .

Dodatkowo w słowniku znajdziemy zwięzłą gramatykę języka niemieckiego, tabelę czasowników nieregularnych, zasady wymowy niemieckiej, listę liczebników głównych i porządkowych, prawidłowy zapis dat i godzin.
Polecamy!*wpis powstał w ramach współpracy z Wydawnictwem PWN.

Prześlij komentarz

0 Komentarze