Kartki świąteczne cz.1

Przed każdymi świętami nasza Pani listonoszka pyta mnie czy nie chce kupić kartek świątecznych. Moja odpowiedź zawsze jest taka sama... nie bo sami je robimy :) Dziś przedstawię Wam pierwszą serię naszych tegorocznych kartek :)


Kartki w większości w wykonaniu Oli.
Do zrobienia pierwszej potrzebujemy niebieskiej kartki, szablonu choinki, kolorowych guzików oraz kleju.


Szablon choinki przyklejamy na kartkę. Choinkę ozdabiamy kolorowymi guzikami. Na koniec z białych guzików robimy śnieg.


Do kolejnej kartki potrzebujemy zieloną kartkę papieru, kolorowe guziki i klej opcjonalnie igła z nitką.


Na kartce papieru namalowałam łańcuch i sznureczki, na których zawisną bombki. Kartkę można wykonać na dwa sposoby. Przyklejając guziki bądź starsze dzieciaki przyszywając guziki do kartki.
Inna wersja guzikowej kartki... Z zielonej kartki papieru wycinamy obręcz, na którą przyklejamy guziki. Po przyklejeniu guzików, obręcz przyklejamy na białą kartkę papieru i kartka gotowa :)
Kartka z rurek do napojów. Potrzebujemy zielonej kartki papieru, duuużo rurek i kleju vikol bądź na gorąco.


Rurki tniemy na coraz to mniejsze kawałki. Układamy od  największego do najmniejszego i w takim ułożeniu przyklejamy je do kartki. Na koniec z rurek robimy gwiazdę.I ostatnia dziś kartka... łapkowa kartka. Malujemy łapki, odbijamy je, wycinamy i przyklejamy na kształt choinki. Mogą powstać kartki w wersji na bogato... choinka z dużej ilości łapek bądź też w wersji ubogiej... choinka z jednej łapki (mi osobiście bardziej podoba się wersja uboga). Na koniec ozdabiamy choinki kolorowymi "bombkami" wyciętymy za pomocą dziurkacza.  I jak się Wam podobają nasze kartki? 

Na dniach oczekujcie kolejnych kartek świątecznych :)

Prześlij komentarz

2 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)