Pierwsze ilustrowane słowniki dla dzieci

W życiu każdego ucznia przychodzi taki czas, że zaczyna korzystać z różnych słowników. Korzystanie ze słowników jest bardzo wygodne... zawsze są pod ręką i nie wymagają użycia prądu. My szkolną przygodę mamy dopiero przed sobą i najprawdopodobniej zostaniemy w zerówce ale warto wcześniej wyposażać się w odpowiednie słowniki.


Znalazłam bardzo fajne wydania słowników dla dzieci, przejrzystych o bardzo przyjemnej szacie graficznej.


Ilustrowany słownik angielsko-polski, polsko-angielski przeznaczony jest dla dzieci rozpoczynających naukę angielskiego. Początek słownika to wstęp gramatyczny.
Wstęp napisany jest w sposób zrozumiały. Wiele przykładów jest zobrazowanych wspaniałymi ilustracjami, co sprawia, że maluchy dużo szybciej zapamiętują nowy materiał. Wszystkie słówka mają podany uproszczony sposób wymowy tak by każde dziecko wiedziało, jak dane słówko przeczytać. Już na pierwszy rzut oka widać, że słownik ten powstał z myślą o najmłodszych dzieciach.
Cały słowniczek zawiera w części angielsko-polskiej około 6000 haseł, a jako jedyny na rynku posiada cześć polsko-angielską. 
Dodatkowym atutem są pięknie ilustrowane plansze tematyczne - kolory, rodzina, ubrania, części ciała.
Na każdej stronie książki znajdują się wspaniałe, zabawne ilustracje, które zachęcą do nauki języka nawet najbardziej opornego malucha a atrakcyjna graficznie i niezwykle trwała twarda oprawa sprawi, że słownik będzie służył dzieciom przez lata.

Ilustrowany słownik ortograficzny zawiera przystępnie opisane reguły ortograficzne, dzięki którym każde dziecko z łatwością zapamięta najważniejsze zasady, wyjątki i przykłady. 


Przyznam się szczerze, że nigdy nie lubiłam ortografii, nie żebym miała jakoś za specjalnie problemy z nią ale nie lubiłam. Być może dlatego, że nie miałam takiego fajne słownika ;) 

Słownik zawiera ponad 30 000 słów, a każda ze stron ozdobiona jest barwnymi, zabawnymi ilustracjami, dzięki którym sprawdzanie słówek w słowniku i nauka ortografii stają się niesamowitą przygodą.

W słowniku tym znajdują się hasła z podziałem na wyrazy... ogromny plus gdyż ze słownika tego śmiało mogą korzystać już dzieci uczące się czytać. Słówka opatrzone są odmianą całych wyrazów, a najtrudniejsze z nich wyjaśnione są w przystępny dla dziecka sposób. 

Twarda oprawa słownika sprawia, że posłuży on nam przez długie lata. Szata graficzna jest bardzo przyjazna dzieciom, kolorowe obrazki z pewnością przykują ich uwagę. 
Dziękujemy bardzo Wydawnictwu Greg za otrzymane egzemplarze.

Prześlij komentarz

0 Komentarze