Gry PODRÓŻNESezon wyjazdowy rozpoczęty, pogoda temu sprzyja... robi się coraz cieplej. Czym zająć malucha aby podczas podróży nie zadawał tysiąc pytań typu... daleko jeszcze?

Od jakiegoś czasu rozglądałam się za grami, które sprawdzą się podczas podróży i na świeżym powietrzu. Małe, lekkie pudełko to podstawa! Gdy, z którymi można miło spędzić czas a także gry, z którymi można w przyjemny sposób przyswajać wiedzę czy poszerzać słownictwo a przy okazji zdrowo rywalizować, uczyć się wygrywać/przegrywać. Takie połączenie przyjemnego z pożytecznym ;)

Quizy od Granny to jest to!


Gdzie raki zimują? to quiz dla młodszych graczy w wieku 6+. W skład gry wchodzi 45 kart z pytaniami, plansza, 4 figurki raków, 4 podstawki oraz instrukcja.
Każda z kart jest dwustronna i zawiera po 3 pytania na jednej stronie... razem daje to 270 pytań! Na dole każdej karty małym drukiem zamieszczone są prawidłowe odpowiedzi.


W grze może wziąć udział od 2-4 graczy. Gra polega na wzajemnym czytaniu sobie pytań. Gracz bierze wierzchnią kartę ze stosu kart i prosi gracz po lewej stronie, by wybrał numer pytania. Wskazane pytanie czyta na głos.  Po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi gracz przesuwamy swój znacznik na planszy. Który rak pierwszy dotrze do mety, ten wygrywa.


Zasady gry są banalnie proste a dzieciaki lubią takie proste, nieskomplikowane gry :) Pytania można podzielić na łatwe i trudniejszą. Są one tak skonstruowane i dobrane, że ciągle zahaczają o świat dziecka, jednocześnie pogłębiając jego wiedzę i umiejętności. Walory edukacyjne gry Gdzie raki zimują? są naprawdę ogromne... to nie tylko nauka i edukacja, ale i zabawa oraz zdrowa rywalizacja... idealne połączenie :)


Omnibus Prawda czy Fałsz przeznaczony jest dla starszych dzieci... 12+. W skład gry wchodzi 45 kart z pytaniami, 40 żetonów punktów zwycięstwa, 10 żetonów odpowiedzi oraz instrukcja.
Żetony odpowiedzi dzielą się na żetony niebieskie (TAK) i czerwone (NIE). Żetony mają też różne wartości punktowe: dodatnie (1,2,3) i ujemne (-1,-2). Jeśli gracz poda prawidłową odpowiedź, otrzymuje tyle punktu ile wskazuje żeton. Jeśli gracz poda nieprawidłową odpowiedź i chwycił żetony o wartościach 2 lub 3 to dostaje punkty ujemne, odpowiednio 1 i 2.


Każda z kart zawiera 12 pytań i 12 odpowiedzi na rewersie... odpowiedzi tak/nie (w przypadku odpowiedzi nie – zawsze jest wyjaśnienie).
Spośród 45 kart, czyli 45 kategorii losowo dobiera się 12 kart. Przed rozgrywką ustala się numer pytania, który będzie obowiązywał całą grę. 1 osoba czyta pytanie z wierzchniej karty, a pozostali gracze muszą chwycić odpowiedni żeton odpowiedzi: TAK lub NIE, w zależności od tego jaka wg nich będzie odpowiedź.  Poziom trudności pytań jest różny, jednym sprawiają trudność, innym nie. Jeśli się nie wie, zawsze można strzelić odpowiedź i ewentualnie stracić kilka punktów.

Rozgrywka trwa 12 rund i co rundę zmienia się osoba pytająca. W wariancie klasycznym punkty zdobywa się bez pośpiechu, czyli wszystkie żetony odpowiedzi dają po 1 punkcie i nie traci się punktów w przypadku pomyłki.


Z taką liczbą pytań w pudełku gra na pewno starczy na wiele, wiele wspólnych rozgrywek.


POLECAMY :)http://mamajanka.blogspot.com/2016/02/grajmy.html

Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Gośka Budzowsk7 maja 2016 19:29

    Obnibus rewelacyjny dzięki kupie synowi koleżance na komunie bo napewno da rade a kiedyś do nas wróci

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajne, a najfajniejsze w nich jest to, że są dla całej rodziny :) Szkoda, że moje pociechy jeszcze takie małe...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)