Karty matematyczne Grabowskiego - TABLICZKA MNOŻENIAKarty matematyczne Grabowskiego Trzy Kolory to zestaw dla dzieci nawet kilkuletnich, Karty matematyczne Grabowskiego Dodawanie i odejmowanie to zestaw dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych natomiast Karty matematyczne grabowskiego Tabliczka mnożenia przeznaczone są dla starszaków, dzieci, młodzieży ale także dla dorosłych, którym wiedza szkolna odrobinkę wyparowała. Dziś na blogu przed Wami magiczne karty, genialne w swej prostocie, bazujące na prostej zasadzie - nauka przez zabawę. I co najważniejsze założenie to spełniają w stu procentach.


Co prawda nauka tabliczki mnożenia jeszcze długo przed nami ale już warto się rozglądać ze ciekawymi pomocami. Karty matematyczne Grabowskiego Tabliczka mnożenia to dwie specjalne talie kart (każda po 55 kart), dwie wkładki pokazujące wizualnie mnożenie (do 100) oraz dwie książki.


Jedna książka  prezentuje 11 gier o zróżnicowanym charakterze i stopniu trudności. Druga zaś to zestaw aż 66 gier które pozwalają rozwinąć skrzydła i w zupełności wykorzystać potencjał kart.


Przedstawione w książce gry są zróżnicowane pod względem trudności a ich ułożenie wg stopnia trudności znacznie ułatwia sprawę początkującym matematykom. Najłatwiejsze gry i zabawy (*) uczą posługiwania się kartami, to od nich powinniśmy zaczynać. Średni poziom zaawansowania (**) to gry, które są wyzwaniem ale dla tych co opanowali jedną gwiazdkę dopiero tu zaczyna się prawdziwa matematyczna zabawa. Trudne (***) tu już trzeba się popisać wiedzą i umiejętnościami

Każda gra opisana jest prostym i zrozumiałym językiem. Każda gra dodatkowo jest zilustrowana kartami, wraz z przykładem rozgrywki.

Karty są dobrej jakości, fajna grubość, zaokrąglone rogi, dobrze się je trzyma i dobrze podnosi ze stołu, podłogi, i innych powierzchni.  


Karty matematyczne Grabowskiego już od 20 lat pomagają w szybkim opanowaniu tabliczki mnożenia dzieciom na całym świecie. Zdobyły one uznanie wśród rodziców, nauczycieli i instytucji edukacyjnych. Karty matematyczne Grabowskiego są na liście rekomendowanych materiałów dydaktycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej.


Karty Grabowskiego to nauka z wyobraźnia, nauka na konkretach. Do dyspozycji mamy dwie talie kart po 55 sztuk każda. Jedna z nich to karty czarne, na nich zapisane zostało mnożenie dwóch liczb. Zapis tych liczb jest genialny! Uczy on bowiem dzieci przemienności mnożenia. N karcie zawsze zapisane jest mnożenie w obie strony, tj 5*2 oraz po odwróceniu karty 2*5. Na środku mamy również graficzny zapis w postaci kwadracików, nie odchodząc od podanego przed chwilą przykładu 2*5 mamy ich 10 (2 rzędy * 5 kolumn).


Karty z czerwonej talii przedstawiają wynik mnożenia. Na każdej czerwonej karcie znajduje się również kafelki, które pomagają zrozumieć istotę mnożenia czyli tak jak powyżej zapis graficzny.  Przy liczbie, której wynik można otrzymać na więcej niż jeden sposób, tak jak np. przy liczbie 10 - którą można uzyskać mnożąc  1*10/10*1 a także 2*5/5*2 - mamy pokazane 2 kombinacje kwadracików na jednej karcie. Wtedy też w talii czerwonej znajdziemy dwie karty z tym samym wynikiem.Nauka tabliczki mnożenia może być żmudna i mozolna albo przyjemna i lekka. Ja stawiam na opcję drugą... zamiast siedzieć i wkuwać na blaszkę puste słowa, działania lepiej się pobawić  :D


Karty Grabowskiego Tabliczka mnożenia można kupić na stronie kartygrabowskiego.pl.

Prześlij komentarz

1 Komentarze

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)