Króliczek czyli zabawa w chowanego


Zabawa w chowanego... jedna z moich ulubionych zabaw dzieciństwa. A i nie przeczę... moje dzieci również lubią się chować ;) Zabawa w chowanego z bardzo sympatycznym królikiem to dopiero frajda. W dodatku chowający się króliczek dokładnie jak dzieci chowa się tak, że czasem nie widać go wcale, a czasem widać go bardzo dobrze, choć myśli, że jednak nie. Króliczek jest tak cudny, że od pierwszego wejrzenia podbił serce mojej 3latki.


Łamigłówka z serii Smart Games przeznaczona dla najmłodszych a bawić się w nią mogą już nawet dwulatki. Grę, która od najmłodszych lat rozwija u dziecka wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie.


Fantastyczna gra, która składa się z zaledwie 4 elementów a daje nieskończenie wiele możliwości zabawy. Króliczek i trzy różnej wielkości klocki w podstawowych kolorach: żółtym, czerwonym i niebieskim. Wszystkie elementy wykonane są z drewna.


Łamigłówka zawiera również dwustronne karty z 60 zadaniami. Karty te są grube i tu duży plus w stronę producenta... dzieciaki nie powinny ich zbyt szybko zniszczyć. Zadania podzielone są na 4 stopnie trudności: starter - 18 zadań, które pomogą dziecku zrozumieć na czym polega łamigłówka, junior i expert mają po 12, master - 18 zadań dla prawdziwych ekspertów. I chociaż da się zauważyć podobieństwo między niektórymi zadaniami, to jednak co jest oczywiste  jest dla dorosłych nie jest już takie dla maluchów. Każde zadanie jest bowiem dla nich odkryciem.


Na czym polega zabawa? Zadaniem dziecka jest skonstruowanie z drewnianych klocków takiego ustawienia, jakie prezentuje karta z zadaniem. I o ile dość często z moją 2latką jak i 3latką bawimy się w odwzorowania, to z odwzorowaniem przestrzennym mało mieliśmy do tej poty do czynienia.
Podczas zabawy dzieci dostrzegają wzajemne położenie przedmiotów względem siebie - obok, z prawej strony, z lewej strony, w, na, nad, pod, pomiędzy. 


Dzieci uczą się odpowiedniego ustawiania brył tak by uzyskać różny poziom ukrycia króliczka. Przestawiają, kombinują aby uzyskać pożądany efekt. Najwięcej kłopotów sprawia niebieski sześcian, zawiera on bowiem 3 rodzaje ścian z otworem, z gwiazdką i pustą. Ułożenie ściany danym otworem do góry skutkuje w różny sposób np. przez koło królik może swobodnie się przesuwać, ale przez gwiazdkę nawet uszy mu nie wyjdą.
Zabawa tymi klockami to doskonały sposób na ćwiczenie logicznego myślenia i wyobraźni naszych najmłodszych. 


Do zestawu dołączona jest również karta z prawidłowo ułożonymi klockami.Te 4 klocki są magiczne. Dają wiele możliwości, wiele radości i zabawy, a przede wszystkim uczą.


A kuku...

Króliczek do kupienia TUTAJ.


http://projektgrajmy.blogspot.com/

Prześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Anna Kozakiewicz27 lipca 2016 23:05

    Oj grywał Ignacy grywał, musimy odkopać ją i u nas :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)