Kocham czytaćTen kto nas czyta, ten wie, że w zeszłe lato rozpoczęłam naukę czytania z Kubą. Rozpoczęliśmy nasze trudy i zmagania wspólnie z prof. Cieszyńską. Postawiliśmy na metodę symultaniczno-sekwencyjną czyli metodę sylabową. Żadna inna metoda nauki czytania nie była i nie jest w stanie mnie przekonać do siebie ;) Na początku naszej drogi pokazałam Wam świetną pomoc w nauce czytania... KOCHAM CZYTAĆ --> KLIK. Dziś kiedy opanowaliśmy podstawy, dwuznaki nie są już nam tak straszne, ponownie postawiliśmy na KOCHAM CZYTAĆ czyli kolejną część tej wspaniałej serii do nauki czytania.Kocham czytać. Podróże Jagody i Janka to seria 12 zeszytów (czyli nieco mniej niż w części pierwszej). Każdy zeszyt to inny kraj, który odwiedzają Jagoda i Janek. Dzieci odwiedzają m.in. Grecję, Włochy, Holandię, Portugalię, Francję, Meksyk.


Tematyka książek jest bardzo fajna a dzieciaki nie dość, że uczą się czytać ze zrozumieniem to dodatkowo nabywają informacje charakterystyczne dla danych krajów. W tekstach pojawiają się nowe słowa, nazwy nie tylko krajów ale i miejscowości, potraw dziecku dotąd nieznanych. Opowiadania są króciutkie. Każda strona to około 5 zdań, które nie są jedynie prostym opisem ilustracji. Unika się w ten sposób "zgadywania" wyrazów podczas czytania (choć mój Kubek i tak daje radę ;)).Każda książka rozpoczyna się od krótkiego wprowadzenia. Zawiera m.in. zestaw pytań, na które dziecko powinno umieć udzielić odpowiedzi po przeczytaniu zeszytu. Zadając dziecku pytania jesteśmy w stanie określić na ile zrozumiało ono przeczytany samodzielnie tekst.Ilustracje w książce są pełne barw, są przepiękne i skuszą nie jednego młodego czytelnika do poznawania kolejnych przygód Jagody i Janka.
Do zestawu książeczek dołączona jest gra planszowa Wycieczka do Włoch. U nas jest ona motywatorem do samodzielnego czytania. Dopiero po przeczytaniu wszystkich zeszytów obiecałam Kubie, że pogramy :) Także jest cel, jest chęć czytania.


My czytamy codziennie a duża czcionka wręcz zachęca dziecko do czytania. Dziecko przeczyta stronę czy dwie i duma go rozpiera. Każdego kolejnego dnia che czytać więcej.


Polecamy wszystkim przygody Jagody i Janka.Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Ale ekstra książeczki :-) jaka jest cena takiego zestawu ? Uczę córeczkę czytać ale słabo nam idzie :(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)