Ilustrowany Inwentarz Zwierząt


Gdy pojawił się pierwszy ilustrowany inwentarz w naszym domu od razu podbił nasze serca. Bardzo chcieliśmy mieć kolejny... po Ilustrowanym Inwentarzu Drzew, który opisywałam TUTAJ przyszła pora na Ilustrowany Inwentarz Zwierząt.


Co prawda na rynku książkowym aż roi się od atlasów zwierząt ale ten jest inny, wyjątkowy. Choć nie ukrywam, że spośród innych atlasów wypełnionych pięknymi fotografiami i informacjami mam swojego ulubieńca ale ten... zwyczajnie skradł moje i nie tylko moje serce. On jest po prostu cudowny od okładki, poprzez kolejne strony a na indeksie skończywszy. Duży format książki, jasne tło i te pięknie wykonane ryciny zachwycają i sprawiają, że książka jest niezwykle estetyczna. Przeglądanie jej jest bardzo przyjemnie.
Każda rycina opatrzona jest polską i łacińską nazwą oraz kilkoma ciekawostkami na temat zwierzęcia. Nie ma tu obszernych opisów. Tu postawiono na minimalizm, dzięki któremu już przedszkolaki wykazują zainteresowanie książką.
Ilustrowany Inwentarz Zwierząt to blisko 100 gatunków zwierząt... tych największych jak i tych bardzo małych. Zwierzaki nie są jednak w książce rozmieszczone według swojej wielkości a są  poukładane według rejonów zamieszkania... rejon polarny, ocean, las tropikalny, pustynia, sawanna czy góry. Bardzo fajny pomysł, dzięki któremu można starszym dzieciom przedstawić faunę danego obszaru kuli ziemskiej. W książce oczywiście nie ma wszystkich zwierząt mieszkających na naszym globie ale i nie znam książki, która by je wszystkie ukazywała. W Inwentarzu odnajdujemy gatunki najciekawsze, najbardziej warte poznania i najlepiej reprezentujące różne strefy kuli ziemskiej.
Ilustrowany Inwentarz Zwierząt wraz z Inwentarzem Drzew tworzy piękny duet a do pełnego szczęścia brakuje nam tylko... ptaków ;)

Tekst: Virginie Aladjidi
Ilustracje: Emmanuelle Tchoukriel
Tłumaczenie: Katarzyna Skalska, Magdalena Kamińska-Maurugeon
Tytuł oryginału: Inventaire illustré des animaux
Język oryginałufrancuski
Data wydania: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 76 stron

Prześlij komentarz

3 Komentarze

  1. Świetna :) Duże obrazki, mało treści :) Idealna dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest pozycja, której szukam. Nie wiem, kto ma większego bzika na punkcie albumów, atlasów, inwentarzy - moje córki czy ja ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)