środa, 19 kwietnia 2017

Twórcze zabawy z pianką do golenia

Kreatywnie w domu


To nie pierwsza nasza zabawa z pianką do golenia... były farbki z jej udziałem ---> TUTAJ jak i samo malowanie na piance ---> TUTAJ. Wtedy to też wpadliśmy po raz pierwszy na odbicie kolorowych esów floresów na kartce. Nie przyszło nam jednak do głowy aby piankę z tej kartki zwyczajnie ściągnąć :P Teraz po wielu inspiracjach przeglądniętych w necie spróbowaliśmy ponownie... a co nam z tego wyszło? Kolorowe motyle!


Piankę umieszczamy w blaszce do pieczenia i wygładzamy jej powierzchnię. Dajemy kilka kropel barwników w różnych kolorach i rozpoczynamy zabawę w tworzenie różnorakich kolorowych wzorów. Gdy uznamy, że wystarczy, że wzorki są już ładne przykładamy kartkę na powierzchnię pianki dociskając ją aby wzory "chwyciły" się kartki. Nadmiar pianki zgarniamy za pomocą linijki. Pozwalamy kartce wyschnąć.


Po wyschnięciu wycinamy z każdej kartki motyla :) Doklejamy tułów i gotowe :)
Można również przykleić motylka do kartki :)


Bardzo fajny, szybki i efektowny sposób na stworzenie kolorowych motyli.

http://pomieszane-z-poplatanym.blogspot.com/2016/09/projekt-zwierzaki-cudaki-2.html

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

4 komentarze:

  1. Dzięki takiemu ściąganiu kolorowej pianki na kartkę uzyskuje się super wzorzysty papier :-). My kiedyś robiłyśmy tak kwiatki ale Wasze motyle są chyba piękniejsze :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niesamowity efekt!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates