piątek, 29 września 2017

Jesienne mozaiki z przedszkolakiem

Kreatywnie w domu

Czym zająć rozbrykane przedszkolaki? Odpowiedź jest bardzo prosta... darciem papieru ;) Dałam każdej z nich po dwie kartki kolorowego papieru i pozwoliłam się im wyżyć. Zeszła im dłuższa chwila zanim porwały kartki na małe kawałki. Ale cel został osiągnięty... zapanowała cisza i spokój. A co z tego powstało?


Do zabawy poza podartymi na strzępy kartkami potrzebowaliśmy jeszcze szablonu liścia i kleju. Dziewczynki kawałki papieru w dowolny sposób przyklejały na listku. Oczywiście etap przyklejania odbywał się w zupełnie inny dzień niż "darcia" papieru bowiem obie czynności zajmują sporo czasu a 3-4latek szybko się zniechęca wykonywaniem jednej czynności.
Gdy listki zostały już wyklejony, można wykorzystać je na dwa sposoby. Na oddzielnej kartce wyciąć szablon liścia i przykleić go na kolorową wyklejankę otrzymując piękną jesienną mozaikę.Można również z kolorowej naklejanki wyciąć szablon liścia i nakleić na czystą kartkę również otrzymując piękną jesienną mozaikę.To co próbujecie zająć na dłużej swoje dzieciaki? Cała zabawa choć zajmuje dużo czasu to zdecydowanie efekt końcowy jest tego wart.


Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates