Czytanie z jeżykiem cd


Obiecałam kolejne karty pracy do nauki czytania metodą sylabową i z obietnicy się wywiązuję. Dla tych, którzy przegapili wcześniejszy post z jeżykiem w roli głównej, odsyłam Was TUTAJ. Do dzisiejszej zabawy wykorzystaliśmy plastelinę i kredkę.  Przygotowałam dwie karty pracy z jeżykami, który zamiast kolców ma... sylabki z dwóch pierwszych paradygmatów.


Pierwsza zabawa... rodzic mówi jakąś sylabę z paradygmatu P lub M, a dziecka zadaniem jest jej odszukanie i "rozgniecenie" na niej kulki plasteliny. Można do tej zabawy użyć kostki z sylabami ale chwilowo się nam ona przejadła ;)
Sylabki dziecko ma już powtórzone, przechodzimy zatem do kolejnej zabawy... Dziecko odkleja "rozgniecioną" kulkę, odczytuje sylabkę, która się pod nią skryła, na drugiej karcie pracy szuka identycznej sylabki po czym ją zakleja. I tak postępuje aż odsłoni wszystkie sylabki z pierwszego jeżyka, a zasłoni wszystkie z drugiego.

Mogłoby się wydawać... zabawa masło maślane ale mojej 4latce bardzo się podobała i utrwaliła sylabki. Nauka przez zabawę, bez spiny i pośpiechu.


Zamiast plasteliny możemy użyć do zabawy kredki i zamalowywać kółeczka z sylabkami. Można użyć wspomnianej kostki z sylabkami. Można bawić się na wiele sposobów i dostosowywać zabawy do możliwości i zainteresowań swojego dziecka.

Jeśli jesteś zainteresowana/y otrzymaniem powyższych kart pracy napisz do mnie :)


Postaw mi kawę na buycoffee.to


Pamiętaj, że otrzymane karty są przeznaczone tylko i wyłącznie do Twojego domowego użytku a nie na sprzedaż.

Prześlij komentarz

0 Komentarze