piątek, 9 listopada 2018

KOBIETY I SPORT. ONE GRAŁY BY WYGRAĆ

Kreatywnie w domu

Przez wiele lat kobity musiały skakać dalej, biegać szybciej i walczyć z większą determinacją, by udowodnić swoją wartość na arenie sportowej. Kobiety stanowią połowę populacji Ziemi, a każda z nich ma siłę i wyjątkowe umiejętności, które powinny zostać docenione. Kobietom, dziewczynom i dziewczynkom wmawiano, że są słabe i że jedyną ich cechą fizyczną, o którą powinny się troszczyć, jest uroda. Bohaterki tej książki obaliły stereotypy i dowiodły, że kobiety wcale nie są słabsze, przeciwnie - są nieustraszonymi wojowniczkami, które nigdy się nie poddają.


Kobiety i sport to 50 historii zawodniczek od XIX wieku do czasów współczesnych. Znajdziemy tu pionierki, olimpijki, mistrzynie w ponad czterdziestu dyscyplinach sportu. Wśród nich są a przynajmniej powinny być nam znane postacie jak tenisistka Billie Jean King czy gimnastyczka Simone Biles, ale są także zapomniane mistrzynie... Toni Stone – pierwsza kobieta grająca w baseball w lidze męskiej oraz Patti McGee – pierwsza kobieta na deskorolce. Jedno jest pewne... wszystkie te kobiety mierzyły się z wielkimi wyzwaniami, a każdy pobity rekord i każdy wielki wysiłek pokazywały światu, do czego kobiety są zdolne. 

Ich osiągnięcia są dowodem na to, że nie ma nic bardziej "kobiecego" niż ciężki trening, pot i - przede wszystkim - dążenie do doskonałości.
W książce zamieszczono też infografiki obrazujące ważne dla kobiecego sportu zagadnienia, takie jak układ mięśniowy, historia zmagań sportowych czy ważne drużyny żeńskie.
Kobiety i sport jest hołdem złożonym twardym, odważnym i nieustraszonym kobietom, które grały, by wygrywać. To one są wzorem dla kobiet i dziewczyn na całym świecie.

Pamiętaj, by walczyć z całych sił, nie zwalniaj tempa i nie bój się marzyć. Bo jesteś silna! Bo jesteś silny!

POLECAMY!

Kreatywnie w domu / Autorka

Kreatywnie zakręcona Mama 4 Bąków. Wspólnie z dzieciakami pokazujemy nasze pomysły na zabawę i naukę. Z nami jest zawsze twórczo, kreatywnie i przyjemnie.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony nam czas! Miło będzie jeśli napiszesz co sądzisz o tym poście ;-)

Coprights @ 2016, Blogger Templates Designed By Templateism | Distributed By Gooyaabi Templates