Moja Pierwsza Spowiedź i Komunia ŚwiętaPierwsza spowiedź i Komunia Święta naszego pierworodnego już dokładnie za rok. Kiedy to zleciało? Zapewne już po wakacjach zaczną się przygotowania... zaliczanie modlitw tzw. test wiedzy, uczestnictwo na najróżniejszych nabożeństwach itp. itd. Choć po cichu liczę, że nasi księża należą do tych "normalnych" księży  i nie będzie tak źle ;) Dla mnie przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. nie powinno się odbywać tak intensywnie jak się odbywa i na pewno nie na zasadzie 3x z - zakuć zdać zapomnieć. Dlatego już dziś postanowiłam wspomóc się wspaniałą i bardzo wartościową literaturą.


Moja pierwsza Spowiedź Święta i Moja pierwsza Komunia Święta to publikacje, które nie tylko wprowadzą dzieci i wytłumaczą jak ważne są to sakramenty ale również wyjaśnią skąd się wywodzą, jakie mają podłoże. To nie są książki zawierające jedynie modlitwy, które przyjdzie się dzieciom nauczyć. To są książki, które tłumaczą i uświadamiają.


Moja pierwsza Spowiedź Święta
Czym jest spowiedź? Przykrym, zawstydzającym obowiązkiem? A może wcale nie? Zwłaszcza, jeśli w tajemnicę tego sakramentu wprowadza dzieci sam Pan Jezus! Czego się bać, skoro w konfesjonale czeka na nie stęskniony, kochający Ojciec, który chce im przebaczyć? Warto, przeczytać i zrozumieć, czym tak naprawdę jest spowiedź. Książkę uzupełniają modlitwy i rachunek sumienia.

Pierwsza Spowiedź to dla dzieci ogromne przeżycie. Ja swoją pamiętam do dziś. Dzieci mogą się jej obawiać, mogą mieć też wątpliwości. Dzięki tej książce mamy okazję pokazać im, że spowiedź to nic złego, nic przerażającego. Wręcz przeciwnie, to ogromna radość, to jak powiedzenie trudnej prawdy najbliższej osobie.
Cytaty i historie biblijne od stworzenia świata, przez narodziny, nauczanie, mękę i zmartwychwstanie, prowadzą dzieci prosto do Jezusa, który czeka na nie przy ołtarzu. Krótkie dziękczynienia na końcu każdego rozdziału oraz modlitwy, którymi wzbogacono tekst, pozwolą najmłodszym lepiej przygotować się do tego jakże ważnego dla nich spotkania.
Pierwsza Komunia to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka, dzień pełen przeżyć. Wydarzenie to jest bardzo ważne a zarazem bardzo ekscytujące dla dzieci. Czekają na nie przecież tak długo ale równie długo się do niego przygotowują. Naszym zadaniem jest pokazanie dzieciom istoty, że nie chodzi tu o strój, prezenty, imprezę w lokalu. Dlatego też tak bardzo spodobała mi się idea powstania tej książki, która jest wspaniałą pomocą dla rodziców w przekazaniu dzieciom wyjątkowości tego wydarzenia.
POLECAMY!


Prześlij komentarz

0 Komentarze